Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fogyás miatt marad ki a...

A fogyás miatt marad ki a havi ciklusom immár 4 hónapja? /több lent/

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy 61 kg voltam, 172 cm magas, két és fél hónap alatt 52-re fogytam le. Elég keveset ettem naponta, s húst már nagyon régóta nem eszem. 12 éves korom óta menstruálok, most 14 vagyok, de április óta nem jött meg...Most már fokozatosan többet eszem.

Mit tegyek, hogy újra megjöjjön?

Kérem ne szóljatok le a fogyás miatt, tudom, hogy nem lett volna szabad, de így már jobban érzem magam a bőrömben.


14/L



2012. júl. 24. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, hogy jobban érzed magad, de a szervezeted egyértelműen jelzi, hogy annyira kevés tápanyagot kapott, hogy már NEM MŰKÖDIK úgy, ahogy kellene, kizárólag a TÚLÉLÉSRE koncentrál.


Csak gratulálni tudunk, sikerült magad meddővé tenni.

Ha van egy csepp eszed, akkor ezerrel elhúzol egy nőgyógyászhoz, és reménykedsz, hogy az állapot nem lesz végleges, és nem hat ki a felnőttkorodra is.


Hogy félreértés ne essik: itt az evés és a hízás nem oldja meg a problémát. Orvos kell!

2012. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, attól. De az elsőnek nincs igaza. Ha a fogyás miatt van a menzesz kimaradása, akkor az orvos max olyan gyógyszert tud adni, amitől lesz egy mű vérzésed. Azaz nem rendes menzeszed szóval kb. semmi értelme sincs.

Ha visszahízol, akkor vszínűleg spontán újraindul a ciklus. Ha nem, akkor az orvos beindítja.

Hízzál, mert anélkül csak gyógyszerrel lesz vérzésed...

2012. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(Amúgy meg nem úgy kéne fogyni hogy keveset eszel.)
2012. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Julie S ***** válasza:

Nem a fogyás a baj, hanem az, hogy a szervezeted szerint valószínűleg éhezel. Én is hasonló magassággal és súllyal rendelkezem, de semmi problémám a ciklusommal. De én eszem is rendesen. Ha félsz a hízástól, akkor kevés szénhidrát (zöldség, gyümölcs formájában), sok fehérje (főleg húsok) arányban gondolkozz és egyél rendesen! És lehet, hogy eleinte vitaminokat sem ártana szedned, hogy helyrebillenj.

Ettől függetlenül egy orvost is meglátogathatnál, hogy megnézze, nincs-e más bajod.

2012. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azt érted el hogy a NORMÁLIS alakodból csináltál egy anorexiás alakot. -.- Számold ki a testtömeg indexedet jócskán az alultápláltakhoz fogsz tartozni. [link] . Számold ki ezen az oldalon és olvasd el mit írnak. ;) Amúgy nem értem hogy egy 14 éves miért foglalkozik a fogyókúrával. Ja és megsúgom hogy ha még kevesebbet is fogsz enni mit azelőtt többet fogsz hízni mit amennyi voltál ( jojó effektus ) ;)
2012. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A menstruációhoz a szervezetnek el kell érnie egy bizonyos testzsírszázalékot. Ameddig ez nincs meg nem fog visszaállni a menstruációd. Lehet, hogy alultápláltan te jobban érzed magad a bőrödben, de a testedben ha így folytatod, akkor visszafordíthatatlan károkat okozol!
2012. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is irigyellek a kitartásod miatt:)

Másodszor szerintem vigyél be a szervezetedbe több vasat, és c-vitamint!

Mivel húst nem ettél egy ideje, szerintem nagyon vashiányos is lehetsz, és ez hatással van a menstruációdra.

2012. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!