Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van egy népi gyógymód, mikor...

Van egy népi gyógymód, mikor vízbe kevert szóda-bikarbónát isznak meg az emberek. Az mire jó? Mikor csinálják ezt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így csinálom. Én egy kávéskanál szódabikarbónát veszek be és iszok rá pár korty vizet. Ezt akkor szoktam, amikor nagyon fent van a gyomorsavam vagy olyan sokat ettem, hogy nem indul be az emésztésem.
2009. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

jah a gyomorsavas az egy tévhit sajnos :) olvass utána :)

De amúgy teli gyomorra jó,mert büfizel tőle. De magaa a keletkezett szénsav további savasodást okozhat.

2009. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor adta ezt anyukám amikor csikart/fájt a hasam. Nem tudom, de nekem használt kiskoromban.


Állítólag ha valaki nagyon teleette magát akkor is jó.

2009. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a gyomorsavra bevállt, szóval nem hiszem, hogy "néphit".
2009. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is savra szoktam bevenni, nekem azonnal enyhíti a gyomorégést.
2009. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

önnyíti az emésztést


Gyomorégést, nehéz emésztést tapasztalunk egy-egy kiadós étkezés után? Könnyen segíthetünk rajta! Oldjunk fel egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igyuk ki egy hajtásra! Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást. Az arra érzékeny személyek számára főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek.

2009. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor hànyingerem volt ittam azt.
2009. júl. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tévhit, a szódabikarbóna (NaHCO3) tényleg a gyomorsavval reagál. Mégpedig:

NaHCO3 + HCl - > NaCl + H2CO3

H2CO3 a szénsav ami vízre és szén-dioxidra bomlik -> utóbbitól böfizünk. :)

2009. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha túl sokat ettem és hányingerem van tőle meg émelygek és puffadok, akkor segít rajta?
2009. júl. 3. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan :) de ne vidd túlzásba, nem szabad minden nap azt inni, inkább figyelj az étkezésedre is.
2009. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!