Mit tegyek, h ne legyek felfuvóddal?
Bàrmit eszek vagy iszok nagyon felfuvódok tõle. Igyekszek könnyü èteleket enni de nem segit rajta. És gyakran szélgörcseim is vannak.
Tudom, h orvoshoz kell menni, de most a suli miatt nincs rà lehetõségem.
A Naturlandnak van egy puffadásgátló, görcsoldó teakeveréke ami nagyon jó a puffadás elmulasztására.
Édesköménytea is remek. Köldök fölé 1 csepp majoranna illó olaj szintén sokat segíthet.
Próbáld szétválasztó diétával kideríteni, hogy mitől puffadhatsz. Lehet a laktóz vagy a glutén is.
Ahogy tudod vizsgáltasd ki magad.
Laktóz érzékeny lettem kb 1ève, ùgyhogy az olyasmit nagy ìvben elkerülöm.
Köszi a tanàcsot.
Mondjuk ha eleve leíród hogy laktózérzékeny vagy, akkor könnyebben segítünk!
"Laktáz nélkül a laktóz diszacharidja felbontatlan marad, és így nem kerülhet a bélfalon keresztül a vérkeringésbe, és így a belekben marad. A bélflóra baktériumai alkalmazkodnak ennek a megemésztetlen cukorfélének a relatív bőségéhez, és operonjaik gyorsan átkapcsolnak a laktóz lebontására, mely az erjesztés során bőségesen termel gázt.
Ezzel több kellemetlen alhasi kórtünet is párosulhat, többek között gyomorgörcs, puffadás, felfúvódás, hasmenés. Más le nem bontott cukorfélével (mannit) együtt a felbontatlan laktóz is vizet köt meg, így növeli a vastagbél tartalmának ozmotikus nyomását. Ezáltal a széklet felhígul, mennyisége jelentősen megemelkedik, ami hasmenést eredményez.
Gyermekeknél a krónikus hasmenés, bűzös széklet utalhat laktózérzékenységre. Ha a laktózmentes étrend után is megmaradnak a panaszok, tejfehérje-allergia (tejfehérje-intolerancia is szóba jöhet. A fiatal felnőtteknél fellépő laktóz-intolerancia esetében általában a „betegek” ösztönösen, illetve gyakran tudatosan kerülik a tejtermékek fogyasztását.
Az Amerikai Gasztroenterológiai Intézetben dolgozó Stacy Shi által elkészített tanulmány arra mutatott rá, hogy a tudósok közvetlen kapcsolatot találtak a laktózérzékenység és az agyi idegek kapcsolódása között. Kimutatták, hogy azok között, akik felnőtt korukban lesznek laktózérzékenyek, náluk az agyban nagyobb a sejtek sűrűsége, mint akik korábban lettek érzékenyek. Jelenleg azt vizsgálják a terület szakértői, hogy az emberi testnek csecsemőkor után nem kell már tejet fogyasztania, s ez látszódik meg a felnőttkori fejleményekben is."
Jobb lenne mégiscsak orvost felkeresni!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!