Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetséges változatos...

Hogyan lehetséges változatos étrend szinte csakis nyers Zöldséegből és Gyümölcsökből?

Figyelt kérdés

Sziasztok 23 éves férfi vagyok és sajnos a rossz életvitelemnek köszönhetően (kevés alvás, napi 18 óra meló, láncdohányzás, alkohol, folyamatos stressz, rendszertelen étkezés...) teljesen tönkrement az egészségem. Olyan betegségeim vannak, mint az 50-60 éves embereknek az érszűkülettől az elhízáson és gyomorfekélyen keresztül a többrétű hormonális problémákig.

A múlt héten azt mondták a magánkorházban kórházban, ahová szívinkfarktus gyanú miatt kerültem be, hogy mivel még fiatal vagyok, teljesen meggyógyulhatok, ha azonnal változtatok az életvitelemen és innenstől kezdve legalább egy évig, csakis nyers vagy enyhén párolt zöldségeket és gyümölcsöket eszek, kevés tejtemékkel, tojással és tengeri hallal kiegészítve. Havonta egyszer böjtölnöm kell és egy héten egyszer némi olajosmagvakat kell ennem illetve a napi vízfogyasztásomnak legább 3 liternek kell lennie.

Szerintem ez egy eléggé drasztikus étrend, de ha grantáltan segít akkor állok elébe.

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnék ilyen ételeket változatosan és finoman elkészíteni?



2012. máj. 7. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az étrend kicsit sem segít, csak kicsinál. Ugye nem a kórházban ajánlották...? -.-
2012. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet két mondatban válaszolni. Keress fel egy dietetikust, akivel majd közösen megtervezitek az étkezésed.
2012. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony segít a nyers étrend.:)
2012. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az igen, ezen tényleg csak teljes életmód- és szemléletváltással tudsz segíteni. Néhány link:

[link]

[link]

[link]


Még több link:

[link]

2012. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

12:41-es Nem ajánlották, hanem rám parancsoltak. Ha érdekel, privátban még a belgyógyász nevét és számát is megadhatom.

Én megbízom az orvosokban, és mellesleg nem kevés pénzt hagytam ott, hogy segítsenek.

2012. máj. 7. 13:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a segítséget!
2012. máj. 7. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nahát, nem néztem volna ki az orvosokból, hogy gyógyszerek helyett értendváltoztatást javasolnak. Ezek szerint egy jó dokit fogtál ki. Javasolnék egy könyvet elolvasásra, a címe A Kína Tanulmány (vagy ha angolban járatos vagy: The China Study).


A zöldségeket millióféleképpen lehet kombinálni és fűszerezni, szerintem belejösz. Nekem a piros arany sokat segített az átállásban, meg nagyon gyakran használok citromot, kaprot, fokhagymát ízesítés gyanánt.


Én személy szerint minden állati eredetű dolgot hanyagolok, különösen a tejtermékeket, szerintem ha elolvasod a Kína Tanulmányt, te is így fogsz dönteni. Viszont kizárólag nyers zöldségen nem lehet egy évig élni, mert nincs bennük elég energia egy felnőtt ember számára (én három hétig bírtam, utána csontig lefogytam). A megoldás: a teljes értékű gabona. Gabonapelyhek, extrudált, puffasztott gabonák mehetnek dögivel, de kizárólag a natúr, teljes értékűek (a bevásárlóközpontok bio részlegén, meg a reggelizőpelyheknél a sok cukrozott, csokival bevont műzli között elrejtve lehet őket fellelni).

2012. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!