Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés. Valami gyors...

Székrekedés. Valami gyors házi gyógymód?

Figyelt kérdés
Üdv. 2-3 napja nincs rendes székletem, eléggé zavaró, rossz a közérzetem. Tudom nem épp a legnagyobb székrekedés, de engem nagyon tud zavarni, hogy aminek kint kéne lenni, bent van. Általában minden reggel van, de most.. nem az igazi. Olvasgattam már, ajánlották az aszalt szilvát, alma, rost tartalmú ételek, de nálam nem vált be, legalábbis eddig rendben volt velük, de most... Hozzáteszem, hogy lisztérzékeny vagyok, és ilyen abonettet eszem, valami 100%os teljes kiőrlésű kukoricából, de most valahogy még rosszabb. Valami gyors házi gyógymód? Szeretném, ha hétfőre "kitisztulnék". A válaszokat köszönöm előre is! :)
2012. jan. 28. 08:39
 1/4 anonim válasza:

Kávé cukor nélkül nálam bevált. Illetve olvastam, hogy a normál széklet 75-80%-a víz. Ha kevesebb folyadékot iszik mint amennyire a szervezetének szüksége van, akkor kevesebb vizet is ürít, tehát nem csupán a vizelet mennyisége lesz kevesebb a normálisnál hanem a széklet víztartalma is. Így a széklet besűrűsödik, megkeményedik a bélben, ezzel megnehezíti a székelést, és egyéb problémákat okozhat.


Végső esetben pedig hashajtóval próbálkozz :(

2012. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hunyadi víz. Az megoldja a dolgot. Gyógyszertárban vehetsz 200-300 ft azt hiszem.
2012. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A magnézium jó hashajtó, megtalálható magvakban, diófélékben, és sötétzöld zöldségekben, mint a brokkoli, spenót.

Azt hiszem kapható ilyen étrend kiegészítő is.

Próbálkozz meg vele.

2012. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Loczka László válasza:

Helló!

A legolcsóbb és a leghatékonyabb módszer: minden reggel éhgyomorra igyál ck. min. 3 dcl melegvizet, olyant ami már teljesen rossz. addig ne gyere ki a WC-ből amíg egy pötty nincs.Minden reggel meg kell történni, lehetőleg azonos időben,akkor feltehetően minden rendben. Nálam és még több embernek akinek ajánlottam bevált!!!

Ezt egy orvosnőtől tanultam.

sok szerencsét.

2013. ápr. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!