Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergiás vagyok a dióra?

Allergiás vagyok a dióra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok oda a dióért, de olykor kikerülhetetlen, hogy diós süteményt egyen az ember. Magamtól sosem ennék például diós tésztát.

példa:


Karácsonykor a sógorom sütött kifordított diós bejglit. Nem szeretem ugyan a diós dolgokat, de megkóstoltam. Egy harapást tudtam csak enni belőle, mert egyből éreztem, hogy "csípi a nyelvem"


A minap is vendégségben voltunk, s a torta lapjában volt dió. Egy szeletet ettem belőle, s már éreztem is, hogy a nyelvem hólyagosodik.


Viszont van úgy, hogy frissen sülve egy diós kosárkát/halacskát megeszek, s attól nincs semmi bajom.


S hogyan lehetséges, hogy más olajos magvak (sós mogyoró, pisztácia, szotyi) nem okoznak ilyen hatást?


Volt már valakinek ehhez hasonló tünete?

Mit lehet vele kezdeni? (azon kívül, hogy kerülöm a diós dolgokat)

Ez allergia?


Köszönöm a válaszokat


2012. jan. 22. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A dió allergia nélkül is tud ilyet produkálni. Nekem is kicsípi, és hólyagszerűt okoz a nyelvemen, mégis rengeteget tudok enni belőle, nem vagyok allergiás rá. Az elképzelhető, hogy ez az allergia egy nagyon enyhe formája, nem tudom. Azért ennek ellenére légy óvatos inkább, de nem hinném, hogy problémát okozna:)
2012. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia, nekem is csípi a dió a nyelvem, s másoktól is hallottam. Lehet, hogy nem kell foglalkoznunk vele. Az allergiának sokkal súlyosabb tünetei lennének, tapasztalatból tudom. (pl.: kipirosodik az arcod)
2012. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem a nyelvem pirosodik/hólyagosodik fel. Elég kellemetlen. Csak azért érdekel, mert ez akár súlyosabb is lehet. Mondjuk a nyelvem annyira bedurran, hogy nem kapok levegőt. (persze gondolom ahhoz kilószámra kellene ennem a diót)

Csak furcsa, hogy egy szelet sütitől is ennyire elviselhetetlen.

Utoljára akkor volt ilyen a nyelvem, amikor tüszős mandula gyulladásom volt.


Akkor csak ennyit lehet tenni, hogy kerülöm a diót?

2012. jan. 23. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most vettem észre hogy nekem is ez a bajom. Eddig mással vegyítve ettem a diót és azt gondoltam hogy valami felmarta a nyelvem vagy kezdődő megfázásom van mert nekem a torkom is fájt. De most csak magában ettem és a nyelvem és torkom is fáj úgyhogy gondolom a diótól van. Nem tudom hogy allergia e, de ezentúl kerülöm inkább. Nem hinném hogy normális dolog lenne olyan ételt fogyasztani amitől kihólyagosodom. Amúgy is gyümölcsök a táplálékom fő forrása, nincs szükségem magvakra.

Amúgy az hogy valaki allergiás a dióra, nem jelenti azt hogy más magokra is allergiás ahogy te írtad: pisztácia, mogyoró stb.

2012. aug. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tehát ezután sem lesz a kedvencem a dió.

Abban azonban lehet valami, hogy a kosárka/halacska (amiről írtam, hogy frissen még meg tudom enni, azok úgy vannak megsütve, hogy a diós töltelék nem pusztán dió, hanem tojásfehérje hab felverve + cukros dió.


Illetve amikor egy sütemény tetején meg volt pirítva a dió, attól sem lett semmi bajom.


De inkább nem eszem.

Szerintem azért az emberi szervezetnek szüksége van magvakra is.

2012. aug. 29. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!