Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegán étrenddel kapcsolatban...

A vegán étrenddel kapcsolatban: hogyan lehet csak növényi eredetű ételekből akkora mennyiséget enni, hogy ne legyen semmiféle hiánybetegség?

Figyelt kérdés

Illetve: melyik a legfontosabb tápanyag, amiben hiány léphet fel vegán étrend esetén?


Én azt nem értem ezzel kapcsolatban, hogy aki vegán, az hogyan képes megfelelő mennyiségű kalóriát bevinni vegán étrenddel? Mert a gyümölcsökben, zöldségekben nagyon kevés a kalória.

Sok diófélét meg babot/szóját, ilyesmit esznek?


Esetleg ha olvassa ezt olyan, aki vegán, az megosztaná velem néhány tapasztalatát?


Próbáltam keresni könyvet a témában, de nem annyira találtam, a legtöbb az vegetáriánus, szerintem a vegán nem túl elterjedt magyarországon. Szakácskönyvet pl. nem találtam.


2011. nov. 21. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha belegondolsz, akkor tudni fogod, hogy a noveny, foleg a friss novenynek van vitamin, asvanyi tartalma is, de mar egy halott allatnak a husaban ez nincs meg pl.

TEhat nem fog betegseget kapni, mivel a zoldsegekben, gyumolcsokben, magokban minden tapanyagot megtalal, ami a szervezet egeszseges mukodesehez szukseges.

Napfenyes hu Varadi Tibor, itt tobb informaciot talalsz ezzel kapcsolatban.

2011. nov. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

De abszolút fellép bár tagadják.

Főleg esszenciális aminosav, és zsírban oldódó vitamin hiányállapotai lépnek fel.

2011. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, a kalória rendben, például kenyér, tészta, rizs formájában. Ahhoz nem kellenek állati eredetű élelmiszerek. De a fehérjével és a B12 vitaminnal már gondok vannak, és gondosan kell összeállítani az étrendet, például gyakran kell enni savanyú káposztát. Elég nehéz úgy összeállítani, hogy ne hiányozzon semmi. Olyan, mintha egy betegség miatt tartanál diétát.
2011. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A zsírban oldódó vitaminok, ahogy utánanéztem - a D vitamin kivételével - megtalálhatóak zöldségekben is.

De egyébként a vitaminkészítmények megelőzhetik a vitaminhiányokat, nem?

2011. nov. 22. 18:34
 5/6 anonim válasza:
48%

Elvileg a zsirba oldódók bevihetők csak oda kell figyelni.

Eléggé beleástam magam a témába . 20 éve vagyok vegetáriánus. (Nem vegán.)Hiányom még sose volt . A vérképem minden értéke mindig ideális.

Vegánként még jobban oda kellene figyelnem egy-két dologra. A B12 a legfontosabb. Bármennyire is állitják hogy egyes nönényi táplálékok( alga,moszta stb )is tartalmaznak elég b12-őt. Ezt a tudományos mérések nem támasztják alá,mert megkülönböztetik az aktiv és pasziv formáját a B12-nek. A Dvitaminnál sem ugyanaz a D2 D3, vagy vasnál a hem kötésben levő vas vagy a növényekben található. Ha bővebben érdekel irj privátban .

2011. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Hát elég gyér életminőségnek hangzik, hogy számolgatnom kell a vitaminokat meg tápanyagokat napi szinten, hogy ha

"egészségesnek mondott"nak akarok maradni. Mint az öreg cukorbetegek a kalóriákat és a bérescseppet.


Én inkább azt eszem, amit a szervezetem megkíván és olyan formában, ahogy a szemem és az ízlelőbimbóim kívánják :)

2012. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!