Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 12 tükörtojástól lehet...

Napi 12 tükörtojástól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy nagyon szeretem nagyapám még anno 16 os is megevett akkor és 76 évesen halt meg.

erős dohányos volt és rendkívül szerette a vörösbort! :P


Azt mondták a túl sok tojás emeli a koleszterinszintet.

Most hát nem tudom, hogy 75 évig 16 tükörtojást megenni egy nap mennyire volt neki káros...

Falu helyen laktak ezért nem volt nagy választék akkor... :)


A kérdésem, hogy napi 12 tükörtojástól lehet e valami bajom? Úgy értem bele fogok halni? Vagy a halál azért túlzás? Üdvözlök mindenkit: Márk :)))


2011. aug. 23. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
soknak találom, csökkentsd a felére!!
2011. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek másképp reagálja le a szervezete a fehérje bevitelt. Nagyapád napi 16-ot megevett X évig élt soha baja nem volt tőle.

Én ha két napig tojást eszek,mindegy főzve,rántottának vagy akárhogy elkészítve.Tetőtől-talpig kiütéses leszek tőle.

Hogy bárki ebbe belehalhat e? Nem tudom.

2011. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
a multkor megettem 76 db es meg itt vagyok
2011. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tükör tojás ide vagy oda úgyis meghal az ember csináld úgy mint papád öntsd le vörös borral!!!!!!!!!! XD
2011. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt már aki belehalt, de az fogyókúra miatt ette, és olyankor nem is evett mást. Lehet, hogy a nagyapádnak, vagy másnak azért nem árt, mert amit mellette eszik vagy iszik az ellensúlyozza. Lehet, hogy éppen a vörösbor az, viccen kívül.
2011. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a tojas terheli a majat..vagy epet..nem is tudom..de tenyleg nem egezseges..a tatadnak eros lehetett a szervezete..de kitudja,ha nem eszik annyi tojast,talan elt volna 100 evet is..(volt mar ra pelda,csak hogy ne kossenek bele)..

ugyanakkor a tojas az ami nehezen bomlik le es sokaig rohad a belekben..mint minden mas taplalek..de azert tojas..hm.en alapol undorodoooooooooook a tojastol..rossz a az ize sztem,de ha szereted,egyed,en nem sajnalom toled!!:D egyed az en reszem is!:P

2011. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanulj meg főzni. Főzzél egy jó pörköltöt, nem fog kelleni a tojás :)


Én a tojástól nem szoktam kiütéses lenni, csak ha reggelire vagy vacsorára eszem akkor általában iszonyat durván fosok.

2011. szept. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
biosz tanárom azt mondta, h napi egy tojást szabad megenni, az egészséges kb. :)
2011. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!