Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vitaminok így nem érnek semmit?

Vitaminok így nem érnek semmit?

Figyelt kérdés

Én minden reggelire tojást szoktam enni rántottát vagy főtt tojást,emellé egy activia és egy teljes kiörlésű pirítóst. És mindig eszek mellé zöldségeket vagy gyümölcsöt. Egy tálba szoktam mindig felszeletelni a paradicsomot,uborkát,paprikát egy kevés hagymát néha sajtot is rakok bele. Ha gyümölcsöt eszek akkor ált. egy kevés dinnyét barackkal vagy almát szoktam enni. És ma reggel a nagynéném mondta,hogy rakjak erre a zöldséges "salátámra" olívaolajat ugyanis semmit nem érek vele ha szimplán eszem mert a vitaminok zsírban oldódnak vagy vízben. És mivel felvágottakat annyira nem szeretem tényleg kéne rá olíva olajat raknom?

16/L


2011. aug. 14. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha gondolod tehetsz rá olajat is, de a tojás sárgájában szerintem van annyi zsír ami elég a felszívódáshoz. 2-3 tojásban biztosan. Nemhiába teljes értékű táplálék.
2011. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is megfontolandó, hogy szedj valami A-Z-ig vitamint.
2011. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem már az is elég ha a piritóst bevajazod, de nem minden vitamin zsírrban oldódó, abban oldódók az A,D,E, K vitamin, a többi B, C, H, P, vízben oldódó vitamin.


[link]


[link]

2011. aug. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor nem fogok fölöslegesen olíva olajt rátenni, úgy is vajjal szoktam enni pirítóst meg eddig is meg volt hatása mármint amióta sok zöldséget gyümölcsöt eszek azt vettem észre,hogy a körmöm lett erősebb, mostmár nem töredezik.
2011. aug. 14. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!