Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csokoládéfüggő vagyok! Hogy...

Csokoládéfüggő vagyok! Hogy szokjak le?

Figyelt kérdés
Nem bírom hogy ne álljak le napi egy tábla alap... amennyit elém tesznek megeszem és nem eszek normális ételt. A bőröm teljesen kipattog tőle... Segítség
2011. aug. 9. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:

én is imádom,de a anpi 1 tábla tényleg sok! Az tömény...

Igyál helyette vizet!

2011. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Csináld úgy, mint az elvonón! (: Egyre kevesebbet, kevesebbet , és azon kapod magad, hogy naponta egy sor elég is. (:
2011. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jah talán ez a kevesebb dolog jó.Én is függő vagyok,de nekem a 3 tábla is simán lecsuszik én is évekig nem ettem mást csak csoki chipsz szendo és kikészlt a gyomrom hasmenös lettem,de nem a csokitol hanem a nem fött ételtöl.A börömnek nincs baja tőle szerencsére,ja és most valamivel kevesebbet eszem szerintem.
2011. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De azt hogy tudnám megtenni hogy soha többé ne egyek hogy ne is akarjak?
2011. aug. 9. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a króm tablettát! Amíg szedtem, még csak rá sem tudtam nézni az édességre/csokira, már nem szedem de azóta sem eszek csokit... Tök durva!
2011. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 4 hónap alatt felszedtem 10 kilót csokievéssel.


Aztán egyszer megettem fél kiló (jól olvassátok) Milka csokit.


Aznap éjjel nem aludtam semmit se. Jött belőlem alul-fölül a csokifolyam.

Soha nem voltam még olyan rosszul gyomorrontástól.


Émelyítő, óriás tábla mogyorókrémes-egészmogyorós Milka volt. FÚJJJJJJJJJJJJ!


Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem teszem ezt magammal. Nagyon rosszul voltam, és szinte kívülről láttam magam, ahogyan egy hájas, pattanásos disznó öklendezik a telehányt wc-csésze mellett, félig fekvő pozícióban a saját hányásában ülve.


Ugyanennyi idő alatt leadtam a 10 kilót úgy, hogy nem diétáztam, csupán a csokievést hagytam abba. A bőröm szebb lett, de némi narancsbőr örökké emlékeztetni fog erre a kisiklásra. :(


napi 1-2 tábla csoki simán lement esti filmnézés közben. Most már inkább szexelünk helyette. (nem nevetni! A szex a legjobb fogyókúra!)


Nem jó amúgy a fokozatosság módszere, főként ha kicsi az önuralmad.

Egyszer csak hagyd abba, de tegyél magadnak annyi engedményt, hogy vasárnaponként, a vasárnapi ebéd után megjutalmazhatod magad 1-2 kocka (!) csokival a heti kitartásodért. Egy idő után nem is fog úgy hiányozni.


Szokj át a étcsokira, abból is minőségit válassz. Van narancshéjdarabos, málnás, mentolos. A lényeg, hogy magas legyen a kakaótartalom. ez nem olyan émelyítő, nem olyan édes.


Hétközben gyümölcsöt egyél, vagy készíts egy turmixot, vagy zabkását (egyre csökkentsd a hozzáadott cukor vagy méz mennyiségét).


Rá fogsz jönni, hogy milyen émelyítő volt az a csoki, amit eddig ettél, és hogy van finom nasi azon kívül is.


Vasárnap pedig megjutalmazhatod magad. Aztán egyszer csak el is fejelted.


Nekem február óta ott van a polcomon a tábla étcsoki (mondjuk jó nagy, Valentin napra kaptam). Csak menstruáció előtt eszek meg belőle 1-2 kockát, mert akkor megkívánom, amúgy nem is gondolok rá.


24/L

2011. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy vagy vele, de én ha napi egy kockát megeszek, akkor persze kevésnek tartom, és mindig akarok még... ha gyenge vagyok meg is eszek még pár kockát...


És van, hogy képes vagyok titokban nekiállni egy egész táblának is, viszont:

Ezt csak eszem, eszem, és amilyen jól esik az elején, annyira nem kívánom a végén, szóval kész csömöröm lesz tőle. Még ha finom minőségi csokiról van szó, akkor is...

Ha meg valami vacak üreges nyúlról, akkor pláne elmegy a kedvem tőle.


Rossz ízű csokit vegyél, és hátha megutálod és elfelejted a jót is!

Vagy egyél sok más kaját, hogy ne éhezz nasira!

2011. aug. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is csokifüggő voltam. Alapvetően nem a kakaó, hanem a benne lévő cukor okoz függőséget. Úgyhogy egyszer padlóig nyomtam a féket: semmi csoki. Nem hazudok, majd megkergültem, de én voltam Lara Croft a Tomb Raiderből, meg G.I. Jane, és kibírtam kőkeményen. :) Helyette teljes őrlésű gabonákat ettem, és nem ettem cukrot semmi kajában. Két hét múlva már nem tudtam megenni a csokit.


Ha nagyon megkívánom a csokit, akkor se ízlik, így olyankor igazi kakaóporból és tejből készítek habos kakaót (kikeverem hidegen krémesre egy kis tejjel a kakaót, aztán felöntöm és felforralom) édesítőszerrel vagy fruktózzal. Na, egy bögre abból, és egy ideig megint eszembe se jut.

2011. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és vettem diabetikus csokit, meg update-est. Hát, az segített a legtöbbet, hogy leszokjak róla...
2011. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!