Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy oldjam meg ezt az evés...

Hogy oldjam meg ezt az evés gondot?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és lány,kiskoromtól kezdve nem vagyok hajlandó mások előtt enni pl:az iskolában,utcán,étteremben stb.Tudom furán hangzik de így van.Még általános suliba kezdődött egyszerűen nem akartam enni a többiek előt,persze anya észrevette hogy nem ettem meg a tízórait,nagyon ideges lett,így a suliban mindig odadatam másnak a kaját,de anya ezt is kiderítette valahogy.És el kellett neki mondanom. tudom hogy aggódik,De egszerűen mások előtt egyetlen falatot sem bírok lenyelni,nem megy.otthon a család előtt eszek,de ott se sokat.Igazából már nem is vagyok olyan éhes és,mindig hamar tele leszek.És nem is szeretek enni igazából.A suliban semmit se eszek,ha van időm ebédelni eszem egy picit,vasorát már nem nagyon kívánom,reggelit azért eszem.Tudom hogy ez nem jó így,de mások előtt nem megy az evés,akármilyen éhes vagyok nem tudok más előtt enni,tudom h fura ,még a saját anyámnak is alig mertem elmondani.Nem tudom miért van ez.Talán nem vagyok normális?Esetleg van valakinek hasonló problémája?Hogy oldjam meg ezt?41 kg vagyok ,de nem vagyok anorexiás.Bocs hogy ilyen hosszú lett ,lehülyéző választ légyszi ne írjatok.Előre is köszi!
2009. ápr. 10. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

De anorexiás vagy. Az anorexia étvégytalanságot jelent, a kiváltó októl függetlenül. Nálad az emberek társasága a kiváltó ok. Nem tudom milyen magas vagy, de a 41 kiló nagyon kevésnek tűnik.

Szerintem ülj le egy olyan felnőttel akiben megbízol (Anyukád, apád, tanár) és mondj el neki mindent. Ezt kezelni kell, mert magától nem javul, sőt egyre rosszabb lesz és meg fogja keseríteni az életedet.

2009. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hülyeséget beszélsz első. Ez nem anorexia.

Nekem is vannak problémáim a mások előtt evéssel, de azért nem ennyire... Szerintem fordulj pszichológushoz.

2009. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem anorexia. Az anorexiásnak egyetlen oka van arra, hogy ne egyen az pedig a testsúlya. Ettől függetlenül ez is egy fajta étkezési rendellenesség, amin vagy szakember tud segíteni, vagy te magad. A szakember nem fog bejönni, hiszen egy pszichológus nem tudja ellenőrizni valóban halad-e a kezelés (eszel-e). Meg kéne beszélned édesanyáddal egy fajta jutalomrendszert. Áthívja például egy barátnőjét, és ha képes vagy előtte begyűrni egy kis szendvicset kapsz egy ezrest, vagy egy új felsőt, vagy valamit amit szeretsz. Így lehet szép lassan haladni. Az, hogy keveset tudsz enni nem baj, én is rettentő keveset eszek, viszont sokszor. Ha le tudnád küzdeni ezt a feszélyezettséget mások előtt akkor nem lenne semmi baj!
2009. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,mindenkinek,a pszichológus vagy szakember jó ötlet.
2009. ápr. 13. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!