Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki gyúr fiatalon...

Ha valaki gyúr fiatalon (16-20) évesen akkor megáll a növésben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a legjobb kor hozza mert jol meg tud erosodni a vazizmod, az izuleteid es az izmaid is. Kiveve ha szteroidokat szedsz mert akkor benonek a novekedesi lyukacsok a csontodban es megallsz a novekedesben, az izmaid viszont megnonek amitol tulterheled oket es az izuleteidet is, es az igy megszerzett tomeg nem tartos es minosegi igy amikor abbahagyod akkor hamar "leereszt" es nem marad mas csak a karos kovetkezmenyek.

Szoval edzz de csak "tisztan"!

2011. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tizenéves korom elején rengeteget fekvőtámaszoztam, addig én voltam az osztályban a legmagasabb és egyre többen kezdtek megelőzni magasság terén, úgyhogy abbahagytam.

Apám sokat súlyemelőzött gyerekkorában, meg is látszik, ő lett a legalacsonyabb a családban.

Növekedni csak kb 22 éves korodig tudsz, izmot később is növeszthetsz.

2011. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ez valóban így van! Ha korán edzesz a hormonjaid nem a csontjaid növekedésre fognak ráállni hanem az izmaid építésére.
2011. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nem állsz meg a növekedésben. Ilyenkor a legmagasabb potenciálod van a vázizomzat építésére, nagyon fontos hogy ezt kihasználd! Ha tehetném, akkor visszamennék az időben és tettem volna a dolgomat :) A csontjaid növekedésének ehhez semmi köze és más hormonális hatások is játszanak, ráadásul mindegyik kapcsolatban van a többivel, szóval ne higgy annak aki azt állítja, hogy vagy a csontjaid vagy az izmod nő, mert az valószínűleg egy biosz könyvet nem nyitott még ki.
2011. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elso valaszolo vagyok.

14:51-nek igaza van, kb az amit en is irtam.

Annyit tennek meg hozza, hogy elotte jobb ha par hetig, honapig sajat testsullyal edzel, hogy hozzaszokjon a tested (izmok, izulete, szalagok), megtanuld a legzes technikakkat, szabalyos gyakorlat vegzesi technikat, stb...

Eloszor ez legyen a fontos, ne az, hogy minel tobb ismetlest csinalj, cvagy minel nagyobb sulyt emelj.

Sokat lehet fejlodni igy is, es ha mar ebben elertel egy szintet akkor valts at a sulyzokra, vagy inkabb kombinald a kettot mert a sajat tomeggel vegzett edzes sokkal egeszsegesebb, termeszetesebb szogben terheli az izuleteidet, es rugalmasabb, minosegibb izmot is ad.

Peobald csak ki mondjuk a fekvotamasznal, hogy nem gyorsan csinalod (dobalva magad a lendulet alatal) hanem lassan, a mozgast folyamatosan az izmaiddal kontrollalva. 2 mp-ig a leengedes, lent 1 mp-ig megtartod, es 2 mp-ig a felnyomas. Sokkal kevesebb ismetlest tudsz csinalni es nagyon jo izomfejleszto gyakorlat. Kezdd 1X10 ismetlessel, es szepen lassan hetek alatt emeld az ismetles es a szeriaszamot. Ha mar megcsinalsz 3X30-at SZABALYOSAN johet a sulyzo!

2011. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
17:02 köszönöm a válaszod és a technikát is. Szerintem gyakorolni fogom. Magyarán akkor annyi az erősítésről/gyúrásról, hogy lehet csinálgatni, nem hajszolásig, és MINDENFÉLE CUCC NÉLKÜL és akkor még lehet növögetni is. Köszönöm h eloszlattátok a felhőket.
2011. máj. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!