Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet a hashajtózásról...

Hogyan lehet a hashajtózásról leszokni?

Figyelt kérdés

Világ életemben székrekedéses voltam (értsd úgy, hogy heti 1-szer vol székletem), kipróbáltam minden, éhgyomorra kávé, sok-sok gyümölcs, joghurt, teljes kiörlésű cuccok, de semmiől sem kellett gyakrabban...elvoltam így, nem zavart soha, hashajtót soha nem használtam!! Év elején kórházba kerülem, teljesen más okból, ahol viszon 3 széklet nélküli nap után hashajtót adtak...3 hónapon kereszül!!Nemrég jöttem ki, és szeretném elhagyni a hashajtót, viszont ott tartok, hogyha nem szedem be, 7-9 napig sincs székletem. Lehet, hogy még tovább sem lenne, de azt már nem próbáltam ki, inkább bevettem...De most akkor így éljem le az egész életemet 23 évesen?

L


2011. ápr. 25. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
mit eszel egy nap? sportolás van?
2011. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de engem is érdekelne mert ugyan ebben a cipőben vagyok 21 évesen. Napi 3x futok az se hat. Tényleg csak a hashajtó.:S
2011. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat: heti3x
2011. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mostmár nem sportolok, de régebben 11-17 éves korom között versenyszerűen sportoltam, de akkor sem volt jobb a helyzet. (Bár a mostaninál azért jobb volt, de még a kórház előtt is...) De nem zavart. Most sem zavarna, ha ugyanúgy meglenne a heti 1 hashajtó nélkül, de most már ahhoz is hashajtó kell. Táplálkozni szerintem egészségesen táplálkozom, reggel kávé, győri édes, valamilyen péksütemény, napközben gyümölcs (leggyakrabban banán vagy alma), tejtermék az egyetemen (pl. joghurt), este valami tartalmasabb kaja (pl. kétszersült, kockasajt, paradicsom).
2011. ápr. 25. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:

próbáld ki pár napig:


reggeli: teljes kiörlésű rozskenyér + sajt + felvágott + joghurt

tízórai: gyümölcs, de ne banán legyen (alma, körte, narancs, mangó, eper, sárgadinnye, barack stb.) + pár szem olajos mag (sótlan)

ebéd: valamilyen zöldséges saláta + hús és sajt v. ha nem tudsz főtt kaját enni ebédre, akkor rozskenyérből szendvics, sok hússal és zöldséggel, de akkor a vacsid legyen ilyen

uzsonna: natúr joghurt és gyümölcs

vacsi: krémleves, túró, hús, sajt...


folyadék: min. 3 l víz elosztva egyenletesen a nap folyamán


és keresd fel a gasztroenterológiát

2011. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ahogy leírtad mit eszel sehol nem találtam benne a normális kaját. Mármint a sajt, meg kétszersült meg gyümölcs az nálam nasi kategória, a kaja egy tányér babgulyásnál kezdődik, ha érted mire gondolok.


Rendes főtt ételt szoktál enni?

2011. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kerdesed... sajnos felek, h hasonlo cipoben jarok. Mar megtettem az elso lepeseket h elhagyom a hashajtot... es hala Istennek valamennyire sikerrel is jarok reggelente de nem rendesen.... ha erted mire gondolok. Neked sikerult vegul? Es ha igen, akkor hogyan? Azota rendben vagy?
2019. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!