Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet leszokni az edesseg...

Hogy lehet leszokni az edessegekrol?

Figyelt kérdés
sajnos rengeteg sok edesseget eszem az utobbi idoben es erzem,hogy nagyon tesz jot,elhizas meg felek a cukorbetegsegtol is!de viszont nem birom megallni,pedig mar nagyon szeretnem:(( regen volt olyan,hogy egy egesz evig semmifele edesset nme kostoltam meg!!most meg tisztara bolondulok meg,akar egy drog:((kerlek irjatok ha tudtok valamit,koszonom!
2010. nov. 18. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szigorúan orvosi segítséggel...hosszú és fájdalmas lesz a leszokás, tele mindenféle trainspotting jelenettel. De megéri! Ne add fel!
2010. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

az is jó amit már írtak de én akkor valami mást írnék:cukorbeteg valószínűleg csak akkor leszel ha a családodban már volt nagyon ritka ha valaki azért lesz cukorbeteg ha sok édességet eszik de persze ez is előfordulhat...

esetleg ha van olyan zöldség gyümölcs amit esetleg kifejezetten szeretsz pl.:répa,alma... akkor ha rád jön az édességevés akkor vedd elő azt és azt rágcsáld ne érdekeljen az ha valaki kicsit furcsán néz rád ne foglalkozz vele... ha valaki megkínál édességgel akkor ne fogadd el, előtte gondolj az egészségedre :D

sok sikert :D remélem segítettem... :D:D

2010. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehezen. Át kell szokni valami másra, majd arról megint másra és a végén jó lesz. Igyál helyette fekete teát ha lehet.
2010. nov. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én is régen nagyon csokifüggő voltam, miután a szüleim elváltak, nagyon sok csokit ettem, mindennap, fel is jött 3-5 kiló plusz 2 hónap alatt. Aztán mindig nekiálltam fogyózni, de aztán 1 hét csokimentes hét után hétvégén minidg becsokiztam, és folyton visszajött a leadott 2 kiló.

Majd beleestem vmi nagyon hasonló dologba, mint az anorexia, és akkoriban tényleg nem ettem semmi csokit.

Mostmár június óta nem ettem csokit, és annyira nem is hiányzik, pedig már nagyjából meggyógyultam az anorexiából.

Drasztikusan nem tudod leszoktatni magadat a csokiról, csak fokozatosan. Mondjuk 2 naponta eszel csak egy szelet csokit, majd 3 naponta. Ha nagyon nem bírod, csinálj egy bögre kakaót (igazi kakaóporból, ne instantból) ami teljesen elnyomja az édesség utáni vágyad =D

Ha szereted az étcsokit, egyed azt, amikor édességigényed van, egészségesebb is, de max 2 sort! Vagy csak egyet!

A lényeg a fokozatosság!

Amúgy van egy finom túrós süti recept, ami egészséges is, megadom neked, mert tényleg finom =)

1 kg túró

10 tojás

120 g cukor

10 g vaniliás cukor

120 g liszt

mazsola

sütőpor

5 dl tejföl

ezeket mind összekavarod, majd tepsibe öntöd, és sütöd 30-40 percig lassú lángon.

Ha nem annyira szereted cukrosan, csinálhatod kevesebből is =)

Remélem ízleni fog, szerintem isteni,és még egészséges is

2010. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!