Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet minimális alkoholt...

Lehet minimális alkoholt fogyasztani ha épp valamilyen gyógyszert szedek?

Figyelt kérdés
Amoxicillin-B tablettát szedek. Ma délelőtt vettem be csak belőle egy szemet és mostanra már ittam egy pohár sört. Ebből előfordulhat probléma?
2011. ápr. 23. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos gyógyszereknél,lehet alkoholt fogyasztani,némelyiknél mellékhatások jelenhetnek meg.Azt tanácsolom kérdezd kezelőorvosod,gyógyszerészed!
2011. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van néhány gyógyszercsoport, melyre nem jelentős, vagy nincs hatása az alkoholnak. Ilyenek a gyomorsavcsökkentők, a hashajtók és a hasmenés elleni szerek, az antibiotikumok közül a penicillinek, a cefalosporinok, a makrolidok, az aminoglikozidok, és a fluorokinolonok, továbbá a köptetők, a szívelégtelenségre adott digoxin, a vérzsír és koleszterinszint csökkentők, a csontritkulás elleni szerek, ideértve a D-vitamint és származékait, az ásványi sókat és a biszfoszfonátokat is, valamint a pajzsmirigyműködésre ható szerek, a nemi hormonok, a nőgyógyászati szerek, az urológiában alkalmazott hatóanyagok és a vírus ellenes szerek. Az itt említett kivételek persze nem jelentik azt, hogy ezekkel a gyógyszerekkel gyakran lehet alkoholt fogyasztani, mindössze csak annyi, hogy ritkán egy-egy pohárral megengedhetünk magunknak.
2011. ápr. 23. 18:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha felhívom a mentőket akkor tőlük megkérdezhetem?
2011. ápr. 23. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
A mentőket ne, inkább a házidokit.
2011. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De a mentő egyszerübb és nem kell felmennem égetni magam a házidokinál. A mentőket felhívom és csak megkérdezem tőlük a dolgot akkor csak nem esznek meg vagy nemfogják kimosni a gyomrom szerintem. Vagy igen??
2011. ápr. 23. 18:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Késő! Mostmár bárki bármit mond én hívom a mentőket!
2011. ápr. 23. 19:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégsem sikerült megkérdeznem a mentőket mert apámék elvették a telót tőlem és kinevettek.
2011. ápr. 23. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:
xD
2011. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mondjuk azt ne csodálom....
2014. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!