Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés levest eszek, mindig...

Kevés levest eszek, mindig ijesztgetnek hogy bajom lesz belőle később. Tényleg?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kevés az a leves amit szeretek. De viszont sok folyadékot, teát, gyümölcslevet, tejet(házi) iszok. Kompenzál ez valamit vagy mindenképpen a leves a lényeg a szervezetnek?
2009. febr. 24. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

A levesben sok oldott ásványi anyag van .

Fogyassz a folyadék mellé sokfajta zöldséget, vagy Béres cseppet. A zöldség meg a gyümölcs nem ugyan az

2009. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Miért lenne fontos a leves a szervezetnek? Én ilyenről nem is hallottam még. Mellesleg sosem eszek levest, de ettől nem hiszem hogy bármi bajom lenne. A leves is csak víz + mindenféle szemét amit beleraknak.
2009. febr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is mindig arra szoktam hivatkozni, hogy úgyis csak lötty, és úgyis iszok elég folyadékot, akkor miért eszek még olyat is amit nem szeretetek? 100* inkább megeszek egy krémlevest, ami nem olyan mint a víz, mint pl egy bolti zacskós vackot. De egyébként eszek zöldségeket is, csak épp nem leves formában. A család öregei ijesztgetnek mindig hogy kell a leves a beleknek, de szerintem csak maga a folyadék, nem?
2009. febr. 24. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Tobb orszagban eltem mar, es sehol nem esznek levest az emberek. Ez magyar szokas csupan. Mindig, mindennap leves, ez nalunk teljesen termeszetes. Mas orszagokban is ismerik a levest termeszetesen, de talan parszor ha EVENTE esznek.

Ne aggodj, inkabb egyel fozeleket, az foetkezesnek eleg. Remelem azt viszont szereted:)))

Miota nem elek Magyarorszagon, en sem eszek levest, de mivel en szeretem a leveseket, es -ugye megszoktam oket otthon-, ezert nekem hianyoznak. De ez en vagyok, es nem te:)))

2009. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a főzeléket azt szeretem. De csak ha van hozzá hús. :D Amúgy nekem csak a gyümölcsleves tudna hiányozni, a többiről le tudok mondani. :) Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 24. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát azacskós leves az végképp nem kell, annyit ér atea is, max. sóhoz jutsz belőle.
2009. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
A leves azért egészséges, mert előkészíti a gyomrodat az emésztésre és folyadékot biztosít, így nem terheli meg a gyomrodat annyira a második fogás. Nem okoz gondot ha nem eszel levest, de lehet, hogy nehezebben emészted majd meg és "kutyorogni" fog a hasad.
2009. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hálistennek az emésztésemmel még semmi baj nincs. :) Köszi!
2009. febr. 24. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ha eszel megfelelő mennyiségű húst, zöldségeket, gyümölcsöket, főzelékeket, halat stb...Túl nagy bajod nem lehet:) Ha nagyon keveset ennél akkor enn állna különböző betegségek veszélye:-könnyebben támadnának meg a betegségeket okozó kórókozók, mert kevésbé lennél ellenálló.


-Tündérlány(17)-

2009. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!