Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fájdul meg a fejem a...

Miért fájdul meg a fejem a mákostésztától vagy más mákos ételtől? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Normál mennyiséget eszem, s rövid idő után olyan fejfájásom lesz, hogy ágynak dönt. Nagyon szeretem a mákot, de alig merek enni már belőle.


Tudom, hogy a mákgubóból nyernek drogot, de ez akkoris abszurdum, nem? Csak én vagyok így ezzel?


Köszi.


2008. febr. 1. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés , hogy ugyanabból a sütib´öl ha másis eszik annak is megfájdul a feje? Mákkal vigyázni kell, mert ha nincs renesen megtisztítva akkor rosszúllétet okoz. Nem tudom mit tartalmaz maga a mák mag, de akkor biztos olyat amit a te szervezeted nem szeret. Amúgy a gumóból ópiumot nyernek.
2008. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen senkinek semmi baja sincs tőle, s ez már harmadjára fordult velem elő, s mindig máshol is vettük.


Azt nem értem, hogy mi hat rám így a mákból, s hogyan tudom vajon kivédeni ezt a "káprázatos" hatást!


Az éretlen gubóból (származó ópiumból) nyernek még papaverint, kodeint, morfin, noszkapin stb..., de én az érett mákot fogyasztom, nem azt! ;)

2008. febr. 1. 21:55
 3/5 anonim válasza:
100%
A makban halucinogen van ami talan a te szerevezeted nem visel el, azert lehet hogy megfajdul tolle a fejed. Kerdezz meg egy termeszetgyogyaszt. De minden esetre ha faj a fejed akkor az aztjelenti hogy a szervezeted nem "szereti" nem kell neki a halucinogen
2008. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
én is állandóan rosszul vagyok a máktól, és a diótól is, kiderült, hogy azért, mert allergiás vagyok rájuk.szerintem menj el te is kivizsgálásra.
2008. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
pedig a máknak fájdalomcsillapito,erzestelenitő és altató hatása van,nemtudom mért fájdul meg tőle a fejed
2008. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!