Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ilyen nagy étvágyam van? És mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Tehát ma 6kor hazaértem, és azóta csak eszek. Megettem: 2mandarint, 3 lekváros kenyeret,3 tányér töltött káposztát, egy tányér máglyarakást, aztán elmentem tusolni, és azóta meg a nutellás üvegből kanalazom a krémet.

Tudom, hogy sokkal kevesebb is elég a szervezetemnek, általában ügyelek rá, hogy ne egyek sokkal többet mint amire tényleg szükségem van, de szeretek enni. Nem vagyok elhízva, 16 éves lány vagyok 162 cm és 54 kiló.

Sportolok szinte minden nap (úszás, szertorna, lovaglás vagy tesi óra).

Nap közben nem ettem sokat, lehet hogy emiatt jött rám, ez a mindent felfalok. Csak egy szendvicset ettem lekvárral, ez két kenyér (általában nem eszek ennyi lekváros kenyeret, csak tegnap derült ki, h van itthon és már nagyon rég ettem) meg az ebéd nem volt jó, szóval azt egy lencsefőzelékkel elintéztem + egy tenyérnyi túrós batyu.


2011. febr. 23. 20:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát jobb mint az én esetem, nem birok enni ugy nézek ki mint egy anorex pedig nem vagyok az. Van hogy egy nap csak egy kis karéj szelet kenyeret vagy 2 darab apró pogácsát eszem.

Az édesség egyébként csökkenti az étvágyat. de az immunrendzsert is és árt minden szervnek. Nem hinném hogy baj ha sokat eszel, feltéve ha az normális kaja nem nutella, és tábla csokik.

2011. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát, szívesen adnám át az étvágyam felét. Miért nincs neked? Betegség, vagy lelki okai vannak? :S

Semmi nincs amit nagyon szeretsz, aminek tényleg nagyon finomnak találod az ízét?

2011. máj. 27. 20:58
 13/17 anonim ***** válasza:

Abban látom a problémát,hogy főként nem megfelelő ételeket eszel,és időben sem osztod el jól az étkezéseket.lekváros kenyér,túrós batyu,máglyarakás,nutella-ezek mind finomított szénhidrátok,ami miatt a vércukor szinted hamar felmegy,de hamar le is esik,ezért nem fog csillapodni tőle az éhséged.ezenkívül ezek a kaják tápanyagot sem igazán tartalmaznak,emiatt is lehetsz éhes,mivel a szervezet éhséggel jelzi,hogy vigyél be meg felelő tápanyagokat a szervezetedbe.napközben egy lekváros szendvics szintén nem túl jó választás,persze,hogy estére marha éhes leszel.

egyébként ha minden nap sportolsz akkor nem meglepő,hogy sokkal éhesebb vagy,hiszen sok kalóriát elhasznál a szervezeted.nekem sokszor van,hogy amikor kondi után hazajövök,szinte csak a szénhidrátot,kalóriadús ételeket kívánok,és ugyanígy faltam a sütiket,kalácsot,csokit,de most már jobban odafigyelek,mert ez akkor sem túl egészséges,ha valakin nincs túlsúly.

oszd el öt részre a napi kajádat,és inkább egyszerre kevesebbet egyél.finomított szénhidrátok helyett,zabpehely,rozspehely,cukormentes műzli.ezek sokkal jobban csillapítják az éhséget,mint a nutella és társai.és egyél több fehérjét,tojást,sovány húsokat,halat.

2011. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Van rajtam azért felesleg is bár nem sok, de szívesen megszabadulnék tőle (5kg), úgyhogy megpróbálok jobban odafigyelni...

2011. máj. 28. 12:16
 15/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom mi az oka. Gondolom a stressz is, meg elég fesztes tempóban dolgozom és hulla fáradtan már nincs erőm kedvem se étvágyam, hogy egyek.. Plusz szeretek nassolni és a cukor az édesség étvágycsökkentő.

Vannak persze ételek amiket szeretek de az a baj sos a háziak (pl pörkölt nokedlivel) hanem ilyenek hogy zacskós kaják, pizza és hamburger. Étteremben ahol jó a kaja és gusztusos, nincs gondom rendesen tudok enni. Valahogy itthon nem kívánom csak.,

2011. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

".ezek sokkal jobban csillapítják az éhséget,mint a nutella és társai."


Az lehet, de nem olyan finomak! Sajnos :((((

2011. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

19:09

Ez van:)

azért néha a zabpehelybe lehet rakni egy kis mazsolát,mézet,kis vaníliás cukrot,ha nagyon vágysz valami finomra.Ha lassan eszed,közben ízlelgeted,akkor rájössz,hogy nem fontos befalni egy tábla csokit,csak azért,mert édes,és finom.

2011. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!