Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek egészséges hogy...

Szerintetek egészséges hogy ilyen sokat eszem?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a "problémám", hogy túl sokat eszem. Először arra gondoltam, hogy azért, mert nagyon növök, de közben rájöttem, hogy mindigis nagy volt a gyomrom. 6 évesen is annyit ettem, mint egy átlagos 10 éves. Ismerősömtől megkérdeztem, hogy szerinte normális-e, megkérdezte, hogy mit és mennyit ettem ma, és amikor mondtam, hogy 2 db nutellás banánt, 2 nagy tálkányi (30 cm átmérőjű kb.) tejberizst, kb. egy tele kistányérni fehér rizst, egy kisebb tálkányi (20 cm átmérő kb.) kockára vágott húst és egy nagytálkányi sima joghurtot mézzel, banánnal, szezámmaggal és még vmi gabonával, azt mondta, hogy ő ennyi kajával 2 hétig ellenne (pedig15 éves ráadásul fiú). A másik probléma ami ebből adódik, hogy táborokban "éhezem". Nyár elején sporttáborban 4 és fél órát eveztünk felfelé, aztán alig kaptam valami kaját (a többiek meg majd szétpukkantak, olyan irigy voltam, hogy nekik ilyen kicsi a gyomruk és teel tudták enni magukat, én meg éhenhalok), aztán még másfél óra evezés lefelé, legközelebb vacsoráztam, akkor is benyomtam 10 kisebb szelet szalámis/uborkás-sonkás/vajas-paprikás kenyeret, reggeli ugyanennyi és teljesen ki voltak akadva.

Bulik végén (szülinapi persze ._.) is szinte mindig marad szendvics, aztán odatévedek, látom a sajnálkozó házigazda arcát (x) és 5 perc alatt megoldódik az a probléma, hogy megmarad bármilyen ehető étel, aminek nem kéne megmaradnia.

Normális hogy ilyen nagy az étvágyam?

11/L


2010. nov. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Most két lehetőség van.

1. Szimplán megszokásból zabálsz, mert ki van tágulva a gyomrod és ezért folyton éhes vagy. Ha ez a helyzet akkor nyílván meglehetősen túlsúlyos is vagy. Megoldás: Diéta.


2. Gyors az anyagcseréd, hamar lebontod a kaját és bármennyit eszel soványnak vagy normális testalkatúnak tűnsz. Ehez még társulhat némi hiperaktivitás is. Esetedben szerintem ez a valószínűbb. Megoldás: konzultálsz a problémáról a háziorvossal, aki majd nyílván közli, hogy teljesen egészséges vagy.

2010. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyáltalán nem vagyok túlsúlyos. 160 cm vagyok és 45 kg, ráadásul bastagok a csontjaim és izmos vagyok...
2010. nov. 22. 06:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs veled. Külömbözöek vagyunk, igy nyilvan az etvagyunk sem egyforma. Van aki rengeteget eszik, ennek ellenere vekony, mint teis, (ti vagytok a szerencsesek ) es van aki alig eszik, megis duci, es allandoan figyelnie kell, mert meg a levegötöl is hizik, mint en is. Semmi bajod nincs. Arra figyelj, hogy ha sokat is eszel, egeszseges eteleket egyel.
2010. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Hááát, az egészséges táplálkozás nem mindig jön össze...Nem is igazán arra figyelek, hogy mi az egészséges, hanem hogy mi finom és laktató (emellett McDonaldsot belülrők még nem láttam). x)

2010. nov. 22. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:

az nem lehet, hogy túlműködik a pajzsmirigyed?

A lányom 180cm, és 49-50 kg. Simán megeszik egy 28centis pizzát, rátol 1-2 mekis menüt, azt sehol kiló rajta.

És túlműködik

2010. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh, akkor a Te lányod sem piskóta. Mitől működhet túl a pajzsmirigyem? És az baj?
2010. nov. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!