Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet valaki állandóan...

Mitől lehet valaki állandóan éhes de étvágytalan?

Figyelt kérdés

Férjem régebben jó evő volt, aztán most egy ideje inkább nem eszik, de folyton panaszkodik hogy éhes, pedig van itthon étel, kérdezem is mit szeretne enni de nem tudja, nem kell neki semmi. Ami van unja, ha nincs kedvére való "nincs mit enni", enne, de nem tudja mit.. Nagyon furcsa. 2-3 hétig eszik rendesen, aztán hirtelen elromlik a kedve, napokig rossz kedvű és éhes de nem akar enni. Fogalmam nincs mi van vele. Milyen betegségre utal ez?

Kissé nehezít a helyzeten hogy laktóz érzékeny, és azon kívül is alig eszik meg valamit. Zöldborsó, tojás, spenótfélék kizárva, a közelébe sem megy. Húsból is csak a disznó húst eszi mást nem. Krumplit, makaróni, rizs, tahonya, unja. Már fogalmam sincs tényleg mit tegyek. Komolyan gondolkodom hogy valamilyen betegsége van de nem tudok rá jönni hogy mi lehet a háttérben ennek az "éhes vagyok de nincs étvágyam, nem akarok enni semmit" helyzetnek.



okt. 13. 14:19
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Korábban is válogatós volt de nem ennyire. Most körülbelül a levegőn él. Külső félről nem tudok. De mióta megszületett a pici, így jobban elgondolkodva a válaszotok alapján, nagyon sokat hangoztatja, hogy túl sokat ülök a picivel, tudja, hogy sok baj van vele, de ettől még nem kellene megszünjünk férjnek és feleségnek, és ilyenkor pattan el nála a cérna legtöbbször, nem foglalkozik a kicsivel és velem sem csak duzzog és nem eszik napokig. Nagy valószínűséggel ez játszik közre. Eddig fel sem merült bennem hogy emiatt nem ehet.
okt. 13. 20:37
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze, hogy ez.
okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Igyekszem foglalkozni vele is egyébként, de segítségem nincs senki. A gyerek előtt tény hogy több időm volt rá.
okt. 13. 20:39
 14/38 anonim ***** válasza:
31%
A kapcsolatotok legyen a legfontosabb, ne a gyerek! A gyerek érdekében is.
okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%
Olyan szörnyű, hogy a párokat senki nem készíti fel, hogy mi lesz a szülés után! Azért próbálj meg vele beszélni, de mivel férfiból van, nem biztos, hogy hajlandó lesz. A férfiak inkább struccpolitikát folytatnak. Ez, ha valós a feltevés, regresszió: dacból, bosszúból nem eszik (bár a képbe nem fér bele, hogy közben szenved az éhségtől), mint az elsőszülött kisgyerek, hogy "Foglalkozz velem is!". Akarta a gyereket? Hogyhogy senki segítség? De először mégiscsak az orvosi okokat kell kizárni.
okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Első gyerek. És igen szerettük volna mindketten a gyereket, sőtt ő hozta fel legelsőre témába és ő is mondta többet, nem jött egyből sajnos 2 évet vártunk rá az egészségügyi állapotom miatt. Aztán miután meglett a pici 1-2 hónapig minden rendben ment még, aztán valahogy arra a következtetésre jutott hogy még pici és nem tud vele mit kezdeni, majd ha nagyobb lesz játszik vele. Igazán nem értem ezt a felfogást, hiszen addig is kell törődni a babával amíg pici, persze nem úgy mint amikor már nagyobb és értelmesebb lesz. Megbeszéltük azt is a baba előtt hogy tudja ő is és én is hogy egy baba felelősséggel jár, és azt is hogy kevesebb időnk lesz egymásra, akkor még ezt felfogta és megértette. Nincs segítség, az én szüleim nagyon messze élnek, évente 1x-2x látjuk őket, barátaink nem nagyon vannak, megtartjuk a tisztes távolságot mert az ismerőseink nagyrésze abból állt hogy mindig kölcsön kéregettek tőlünk és mikor nem tudtunk adni, vagy nem adták vissza a "kölcsönt" és ezt szóvá tettük, eltüntek körülbelül. Anyósomék betegesek, idősek, ezen kívül ha próbáltam rájuk hagyni a kicsit akármiért sírt rá fogták hogy "tisztul a kólikától biztos azért sír" és inkább hagyták ordítani a gyereket, tápszert nem tud csinálni anyósom, megetetni sem tudja ez által, pedig volt hogy csak azért sírt nála szegény gyerek mert éhes volt vagy álmos, vagy épp a foga jött, de hagyták sírni mert szerintük a kólika volt a baja hiába magyaráztam hogy nem az a baja. Tehát tulajdonképpen nem merem rájuk hagyni mert érthetetlenek, és nem tudják a minimális fizikai szükségleteit kielégteni a gyereknek (evés, alvás, büfi).
okt. 14. 06:36
 17/38 anonim ***** válasza:
85%
A férjeddel meg kell beszélni, mert most két gyereket kell etetned, ő is visszament csecsemőbe. Esetleg párterápia, és ha van pénz, babysitter.
okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk aki ilyen, hogy zöldséget nem eszek, hideg kaját nem eszek, mindenre fanyalgok... nem csoda.


Én erre mindig azt mondom, ha valami nem ízlik, akkor csinál magának mást, és ha olyan hülye, hogy éhezik, akkor így járt.


Van egy gyereked - a férjed felnőtt, nem kell körülugrálni kaja-ügyileg.

okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Ha "minden oké" igazából sokat törődik a kicsivel és nagyon szereti. De mikor van nála ezek az "elpattant a cérna" napok, fogalmam nincs mit tudnék kezdeni vele.
okt. 14. 12:05
 20/38 anonim ***** válasza:
48%
Hallod én pont ez vagyok mint a férjed, tudni akarom az okát.
okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!