Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan lehetne megtudni, hogy...

Honnan lehetne megtudni, hogy laktózérzékeny vagyok-e?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mikor tejet,vagy tejjel készült ételeket italokat fogyasztok sokszor erős hasfájás kísér el a wc-re. De nem vagyok benne 100%-ig biztos hogy emiatt. Hogyan deríthetném ki? Erre milyen vizsgálat van? Mit csiálnak velem? Hogyan állapítják meg?
2010. nov. 2. 15:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Csak vérvétellel lehet? Az baj... nem birom a tűt, tűfóbiám van. Legutóbbi vérvételemkor amikor mandulaműtéthez kellett 3-szor ájultam el. Asszem akkor inkább marad a hasfájás, vagy a méregdrága laktózosmentes termékek. Azért köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 2. 15:52
 12/16 anonim ***** válasza:
Olyan egyszerűen kideríthetnéd: pár napig ne fogyassz semmi tejeset. Ha nincs panaszod, akkor egyértelmű, hogy nem bírod a tejet. Ha van, akkor meg orvos, mert valami bajod van.
2010. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mint az egyik válaszoló írta: kilégzéses teszt. Vérvétel, tükrözés, stb. nem szükséges. Miután megvan a diagnózis, irány egy dietetikus.
2010. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

KEdves Kérdező!


Nem biztos, hogy laktózérzékeny vagy. Én ugyanezekkel a tünetekkel mentem orvoshoz, és kiderült, hogy tejfehérje és tojás allergiám van. A kislányomnak, aki az húsom és vérem ugyanezen tünetekkel kazein és búza intoleranciája van. Szóval mindenféleképpen orvoshoz kell menned, mert nem biztos semmi. Először háziorvos, majd beutalóval gasztroenterológus, vér és székletvizsgálat.


És ezt muszály megtenned, mert nagyon veszélyes lehet.

2010. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Emberek, világosan leirta, hogy ha tejterméket fogyaszt, akkor van hasmenése. Azt nem értem, miért nem bizik meg valaki a saját érzékelésében, és vetné magát alá mindenféle vizsgálatnak, amikor is már tudja, megfigyelte magán, hogy mindig tejtermék fogyasztása után van ilyen gondja? Hát ennyi! Abba kell hagyni az állati tejtermékek fogyasztását, és növényi tejeket, tejtermékeket kell ezután fogyasztani. Azok nem fognak hasmenést okozni, csak arra figyelj, hogy csakis génmódositás-mentes szójatejet, rizstejet, zabtejet,... vegyél bio-boltokban találsz ilyeneket. Nem árt ha kiképezed magad ezekből, mert te már soha nem ehetsz állati tejféléket. Ha mégis, hosszutávon sok problémára számithatsz.
2010. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hidd el, hogy ezt nem lehet azzal elintézni, hogy elhagyod a tejet, mert tej szinte mindenben van nem csak a tejben és tejtermékekben. Például a csomagolt sonkák is tejjel vannak kezelve, amit elfelejtenek ráírni. Ezenkívül még ott van a keresztreakció esete is, amikor te úgy érzed, hogy a tej miatt megy a hasad, de lehet, hogy valami más a fő gond és a tej ivása után jelentkeznek a problémák. Én is azt hittem, hogy a tej a gond, mert mindig olyankor fájt a hasam, meg aztán kiderült, hogy a tojás a gond és a tej együtt. Ezen kívül lehet késleltetett reakció, amikor az elfogyasztott étel, csak órák vagy napok múlva jelentkezik tünetként.

Mindenféleképpen orvoshoz kell fordulnod. Én is évekig csak halogattam, amikor a kislányomnál kiderült, hogy ételallergiája van, akkor vizsgáltattam ki magam és a doki azt kérdezte, hogy meg akartam e várni, amíg kilyukad a gyomrom?


Szóval hidd el nem egyszerű és igenis ki kell vizsgáltatni.

2010. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!