Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon szeretnék lefogyni,...

Nagyon szeretnék lefogyni, mert sok rajtam a felesleg. Viszont, állandóan van valami egészségügyi bajom, ami miatt elkezdek habzsolni,és nem tudom tartani a diétát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha valamim fáj, és majdnem minden áldott nap van valami, amivel kínlódok (lehet,hogy pszichés rossz párkapcsolat miatt), akkor azonnal elkezdek habzsolni,hiába van,hogy pár napig tartottam előtte, kevesebbet ettem,mozogtam, stb. Olyan, mintha egy mókuskerékben lennék. Van akaraterőm, mert egyszer már lefogytam, de akkor is visszahíztam sajnos, most viszont nem érzem azt,hogy újra meg tudom csinálni. Sokkal több lett a problémám (pajzsmirigy, gyomorsav, foggyulladások, stb),és egyszerűen nem tudom,mit tudnék tenni,hogy le tudjak dobni minimum 20-25 kg-ot. Pedig itthonról dolgozom,simán tudnék sportolni is,de folyton fáj valamim,és így nem megy,hogy orvostól orvosig járok sokszor és ráadásul a rossz boldogtalan párkapcsolat miatt, szégyen nem szégyen az evésbe menekülök ha hullámvölgyes a kapcsolat.
aug. 8. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. Szó szerint ugyanez volt velem. Kcalszamolas, sport es ket heten belul lesz vmi bajom. Az egesz tavalyi evem igy nezett ki.


Most egy pszichologussal es egy dietetikussal dolgozom egyutt. Volt pici eveszavarom meg olyan restriktiven probaltam a kcalszamolast hogy gyengult az immunrendszerem es mentalisan se birtam. Kelett a segitseg. Es neked is kell

aug. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Azt hittem, meg tudom magam is csinálni,de úgy,hogy állandóan fájdalmakkal élek, még a munkát is elég elvégeznem,nem,hogy a fogyással foglalkozzam. Fizikai munkához,ha meg nem eszem annyit, ami nekem megfelelő,akkor össze esem, vagy leesik a cukrom és elájulok.
aug. 8. 06:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalommegküzdési stratégiád kell átállítani az evésről valami másra
aug. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is sokat segítene, ha a rossz párkapcsolat problémáival megpróbálnál szembesülni. Életed végéig halogathatod a döntést, de magadtól veszed el az időt egy jobb életre.

Nem kell felforgatni mindent egy nap alatt, csak néha egy kis időt szánni a problémák átgondolására. Ha van megoldás és mindketten hajlandóak vagytok dolgozni érte, akkor az az út, ha pedig már hosszú ideje semmi nem változott és az akarat sincs meg, akkor jobb lezárni.

Mindkét lehetőség adja, hogy kiegyensúlyozottabb legyél. Ez egy jó alap az életmódváltáshoz.

A kalóriaszámolás es a mozgás is fokozatos legyen. Nem kell egyből a minimumra törekedni az evésnél, maximumra a mozgásnál. Próbáld magad rendszerességgre szoktatni és olyan étkezést kialakítani, hogy ne egy mindennapos küzdelemnek éld meg.

A mozgás is egyszerű, könnyen elérhető (pl séta, otthoni torna) legyen, amihez nem kell külön beruházás ruházat, cipő, eszközök miatt és plusz idő az eljutás/hazajutásra. Ha megvan a rendszeresség, utána már könnyebb apróságokon változtatni.

aug. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Önfegyelem kérdése.
aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!