Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik gluténérzékeny emberrel...

Akik gluténérzékeny emberrel élnek együtt, ők ehetnek olyat amiben glutén van? Nem árt az érzékenynek hogy egy háztartásban vannak?

Figyelt kérdés

Az anyámmal élek, aki gluténérzékeny.

Nekem pont az egyik fő táplálékom a tészta lenne, mert spórolnom kell és az a legolcsóbb

Havonta kb 3-4x szoktam boltba menni max, akkor szoktam venni tésztát, tehat nem minden nap azt eszem.

De eddig nem gondoltam bele abba hogy ez neki árthat-e, csak simán elmostuk a dolgokat.

Ő sem szólt hogy ne egyek tésztát, pedig látja hogy szoktam venni.


Mivel orokolheto eszembe jutott hogy talán én is az vagyok-e, de én semmilyen tunetet nem hozok, sosem megy a hasam, nem szokott fájni. Neki folyton ment de a traumaria fogták, későn derült ki hogy érzékeny sajnos.


Eleve egy pékségben kell dolgoznia mert csak olyan végzettsége van, de az elvileg nem gond, hiszen ott nem eszi meg…


Hogy működik ez?

Tényleg ennyire veszélyes a keresztszennyeződés? (Ezt ma olvastam)



jún. 25. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

A glutén érzékenység az nem olyan mint a glutén allergia (cöliák). A glutén allergiàs valóban a legkisebb mennyiségű glutént se tudja megenni. Addig a glutén intoleráns általában a kis keresztszennyeződéseket bírja, max ha nagyobb adag akkor hasmenés vagy hasonló problémák léphetnek fel.

Amíg gondosan elmossátok a tányérokat, nem használtok közös fakanalat és nem vágsz kenyeret azon a (főleg fa) vágódeszkán, amit ő is használ addig nem kellene semmi baj legyen.

jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem ő intoreláns

Egyébként nem vagyunk jóban, nem beszélünk, ezért nem is tudom hogy mi a pontos diagnózis, de elkezdtem aggódni emiatt. Mert nem gondoltam bele hogy ez neki gond lehet.

Eleve csak 40 felett tudta meg hogy miért megy a hasa.


Valószínű inkább hagyom a tésztát, bár eleve kenyeret is szokott hazahozni nekem, mert ugye ingyen kapja…

jún. 25. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán, semmi baja nem lesz, csak oda kell figyelni.


Én is allergiás vagyok, a barátom egészséges, egy háztartás, egy konyha.


Én diétázom, ő nem, nagyon-nagyon ritkán van diétahibám - általában, amikor fáradt vagyok és véletlenül mellényúlok a villával (tésztás étel), vagy előbb szeletelem a sima kenyeret, aztán az enyémet.


Ő extrán odafigyel, mert látja rajtam, mennyire szenvedek olyankor, én néha teljesen szétszórtan viselkedek és szpatom magam.

jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel orokolheto eszembe jutott hogy talán én is az vagyok-e, de én semmilyen tunetet nem hozok, sosem megy a hasam, nem szokott fájni. - ez mondjuk pont semmit nem jelent.


Unokahúgomnak hányás, hasmenés, puffadás, stb, az öccse tünetmentes volt, aztán magasabb értéket mértek a srácnak mint neki (akkor az egész családot megvizsgálták)

jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mos is van itthon tészta de már félve merem megcsinalni

Bár eleve ahogy irtam amiatt is aggódom hogy pékségben dolgozik…


Én nagyon remelem hogy nekem nincs ez a gond, mert borzalom ahogy oda kell figyelnie erre, a kukoricatészta amit ehet, már a látványától is hányingerem van

jún. 26. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!