Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szedhetem ezeket együtt?

Szedhetem ezeket együtt?

Figyelt kérdés

kálciumot szeretnék elkezdeni szedni multivitaminal (amiben ugyan csak van csekély kálcium) . Szedhetem ezeket együtt úgy hogy nem lépem túl a napi limitet nagyon?


illetve c vitamin is van mind kettőben és cink is stb mennyire gond ez hogy többet szedek be?


[link]

[link]

[link]



2023. máj. 6. 22:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Ugye a kálcium complex az napi 2 tabletta lenne , lehet hogy jobban járok ha pl 1 tablettára csökkenteném le így kevesebbet viszek be?
2023. máj. 6. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
De miért akarsz kalciumot szedni? Azt nagyon ritka esetben kell csak pótolni, van elég a kajádban. Viszont ha túl sokat viszel be, lehet faxa kis veseköved.
2023. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Uh, sikerült ám belenyúlnod a gagyiba...
2023. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle bajod.

[link]

2023. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4/ köszönöm ez egy érthető táblázat így valóban jó vagyok.


3/ mire gondolsz , miért lenne gagyi?


2/ Borzasztó az étkezésem 35 évesen össze vissza mikrók kaják, 0 gyümölcs erről abszolút én tehetek , mivel olyan a munkám hogy beteggondozás angliában így 0-24 ben épületben vagyok 1 szabadnappal így kb mozogni is annyit tudok amennyi a napi edzésem itthon és kb a napot sem látom... Live is carer vagyok azaz 0-24 ben egy nagyon beteg ember mellet vagyok. Borzasztó lehet a vitaminszintem...

2023. máj. 7. 00:23
 6/8 A kérdező kommentje:
kálciumot főképp a fogam miatt vettem (rendesen mosom őket de mégis az utóbbi 1 évben az egyik után romlik el a másik így nagyon zavaró) Szájhigéniám teljesen jóa fogorvos szerint és ha van benne genetika az sen indokolja hogy csak az elmult 1 évben 4 fogamat húzták mert "eltört" evés közben és ezek mind hátsó rágófogak. Szóval ezért gondoltam a kálciumra mert ételből sok biztos nem kerül a szervezetembe mert az étkezésem borzasztó amin úgyszintén változtatok , legalábbis igyekszem...
2023. máj. 7. 00:28
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha úgy veszed észre, hogy kálciumhiányod van, akkor inkább a felszívódással lesz gond, mert magát a kálciumot tényleg nagyon ritkán kell pótolni. Ha pl. nincs elég D vitamin a szervezetedben, akkor a kálcium sem fog tudni felszívódni, és hiába szeded. Úgyhogy a fogaid miatt inkább a D vitamint kellene pótolnod, és akkor a kálciummal sem lesz gond.
2023. máj. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor elkezdem szedni de csak 1 et naponta így az 500mg és ebben d vitam és cink és magnézium is van , ezekszerint akkor elvileg segít felszivodni és így túlzásba sem viszem.
2023. máj. 7. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!