Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan győzzem le az érzelmi...

Hogyan győzzem le az érzelmi evést?

Figyelt kérdés

Gondolom, elég sok embernél jelen van ez a jelenség, hogy mikor stresszes vagy ideges, az evésbe fojtja a negatív érzelmeit.

Valakinek esetleg van valami tippje mit lehet ez ellen tenni, ismerték tippeket/praktikákat?


A válaszokat előre is köszönöm!



máj. 18. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az alap, hogy egészen komoly benned a változtatás igénye, mert célod van vele, nem csak annyi, hogy lefogyni, hanem hogy miért. Akkor tudsz magadnak nemet mondani. Mikor jön a kísértés, rögtön előbukkan a Cél, és tudatosan ellenállsz a vágyakozásnak. Nyilván más stresszkezelési technikákat kell tanulni, pl kibeszélés, az állandó problémák megoldása, sport, hasznos manuális tevékenységbe kezdés, pl házimunka. Ha meg mindenáron rágni akarsz, mert a rágás mint mozgás megnyugtat, azt zöldség formájában tedd.

Ajánlom Leskovics-Ortelli Andrea pszichológus oldalát, ő szokott érzelmi evés tréningeket tartani facebookon.

máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológussal. A mély okokat kell megszüntetni
máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával. Én fél éve kezdtem el, sokat segít az étkezési napló is. Napi törtenések-érzelmi válaszok megírása. Meg emellett a rendszeres és tápláló, kalóriakeretnek megfelelő étkezés is fontos.
máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Számomra ez a jelenség mindig érdekes volt, ugyanis én ha egy kicsit is stresszelek, akkor egy falat nem megy le a torkomon, és képes vagyok napokig 1000 kalóriával koplalni, nemhogy zabálásba fojtani a szorongásom, de minden ember más. Ha számodra az "érzelmi evés" egészségügyileg problémás következményekkel jár, és puszta akaraterővel vagy önképzéssel nem tudsz rajta úrrá lenni, akkor tényleg keress fel egy pszichológust.

Szüleiddel laksz egyébként? Csak mert ha nem, és önellátó vagy, akkor szimplán ne vásárolj magadnak annyi élelmiszert, amennyivel zabálást tudsz rendezni. Legyen otthon mindig csak annyi étel elkészítve, amivel a kalóriaszükségletedet tudod fedezni, aztán kész. Nulladik lépésként ez jó lehet.

máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni felismerni, Rá kell jönni a háttérben meghúzódó okokra, és aztán jöhet az hogy tudatosan kezeled. Mellette nem árt egy jó , élethosszig tartható életmód/étrendváltás, és rendszeres sport.

Nekem ezek beváltak.

máj. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!