Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet lefogyni refluxal?

Hogyan lehet lefogyni refluxal?

Figyelt kérdés

Ha eszel az a baj, ha nem eszel az a baj.


Gyogyszert doki nem ir mert mar sokat szedtem az elmult honapokban es karos.


kaloria deficitet birnam, de allandoan kohogok, boffentek es akkor neha feljon egy kis trutyi.


Ez komolyan lehetetlen.



2023. szept. 11. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Lehet hogy egy dietetikus tudna segíteni. Én is refluxos vagyok, S ezen gondolkodom.
2023. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Famotidint miért nem szedhetsz, legalább csak éjszakára?

Pl quamatel 20mg

Annak semmi mellékhatása nincs a legtöbb emberen. Nekem ez vált be.


Illetve nyilván eliminált az étrendedből azolat, amik pufgadást, savasodást okoznak. Nekem pl a hüvelyesek, a paradicsomos ételek és a laktóz okoz gondot. Nameg az alkohol.

Ez sajnos cssk kitapasztalással megy.


Illetve nyilván alap, hogy ne feküdj napközben, éjszaka pedig a bal oldaladon aludj (így ugye magasabbra kerül a gyomorszáj, és a gravitáció miatt sem tud kijutni a sav a gyomorból). Illetve a teljes ágyat emeld meg 3-5 centivel a fejtámla oldalon. Lejtsen picit a lábad felé. Ez is segíti ezt a gravitációs hatást.


Protonpumpa gátlókkal (pl pantoprazol hatóanyagú készítmények) hosszútávon valóban nagy a gond, erős mellékhatásai lehetnek, legdurvább számomra a könnyebben törő csontok. Nekem orvosom nem is javasolta, hogy két hónapnál tovább szedjem. 2-3 hónapos szünetet javasolt közte. De nekem egyáltalán nem jött be, szóval offoltam. Nekem ilyen.

2023. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

Mentol-eukaliptuszolaj cukorka, segíthet a nyelőcső fertőtlenítő regenerálásában.

Nekem mondjuk ritkán karmol bele a gyomorsav, de feltűnt, hogy ez használ olyankor. Igaz, hogy nem fogyaszt, de amikor a rossz érzést kell megszüntetni, változhat a prioritás. (Meg nálam amúgy sem vészes pár cukor.)

2023. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a doki hogy pantoprazole utan 45 percel egyek keveset, majd 3 ora elteltevel mehetek csal aludni. Azt nem mondta hogy hogyan fekudjek.


Annyit mondott, hogy etkezes kozben megno a savtartalom es ez 1 oraig megmarad a pH, utana megint 1 oran at lassan kezd mozogni a vekonybelbe at a gyomortartalom, csokken a savtartalom, igy 2-3 oraval etkezes utan minimalis a savtartalom a gyomorban. Kaptam papirkat is dietarol mikozben elojon, savasat ne egyek, tul hideget/forrot, meg ilyenek.


De ezzel nincs baj, a refluxot tudom kezelni normalis korulmenyek kozott. De fogyasnal hogy a turoba lehet? Mert ha nem eszel akkor termelodik a savad ugyanugy.


Es nekem nincs igazi refluxom, de a diagnozis gastroenterologialis oesophagitissel, ami kb refluxot jelent, de azt mondta hogy lat eroziot a nyelocsovemben, viszont a gyomorsavam tul suru de nem jon fel hanem parolog. Es emiatt be van dugulva az orrom, viszket a fulem belseje pedig nincs semmi ott, gomboc erzes - tehat tipik reflux tunetek reflux nelkul..


Ha meg nem eszek akkor megint besurusodik. Ha eszek akkor ennem kell tovabb vagy szedni a gyogyszert PPI-t, de azt meg nem akarom mar szedem kb fel eve.

2023. szept. 11. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sikerult

Kerulni a fuszeres, savas eteleket.

Minden etkezesben legyen gabona vsgy valami (teljes kiorlesu) lisztes.

Sokszor kell enni kis mennyiseget hogy a savszint ne nagyon ingadozzon.


Kb ugyanugy mint reflux nelkul lefogyni csak hagyd ki a savkelto eteleket es egyel sok szarazat pl t3ljes kiorlesu kenyer alapu szendvicset

2023. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

A diéta és a fogyás nem a nem evésről szól hanem a kisebb mennyiségű evésről.

Szóval ugyanúgy eszel mint eddig a refluxszal csak kevesebbet.

2023. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
0%
Először is valamit tisztázni kellene. A refluxot nem a túl sok,vagy túlerős sav okozza, hanem a túl kevés, vagy túl gyenge. A nyelőcső gyomorba torkolló szájadékát egy izomgyűrű veszi körbe, amit a gyomorsav görcsbe rándít, ezzel elzárja, és nem engedi a gyomortartalom visszaszivárgását a nyelőcsőbe. Minél erősebb a sav, annál jobban zár. Ezért is nem tanácsos sokat enni egyszerre, mert a túl sok ételhez kevés a rendelkezésre álló gyomorsav,ez nem zárja el a nyelőcsövet. Ha savlekötőt veszel be, eltűnik a nyelőcsőből a kellemetlen maró érzés, hiszen ott semlegesítetted a savat. Igen ám, de a történet itt nem ér véget. A savlekötő ugyanis nem áll meg a nyelőcsőben, hanem továbbmegy a gyomorba, és tovább gyengíti az amúgy is ramaty gyomorsavat, és kezdődik minden elölről. Sajnos ez nem az egyedüli tüneti kezelése a mai akadémikus orvoslásnak, amikor nem az okot, a betegséget célozzák a "gyógyszerrel", hanem a tünetet.
2023. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!