Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az az étel amit így sokszor...

Mi az az étel amit így sokszor ehetnék?

Figyelt kérdés
Nem ehetek tejet, tojást, cukrot és glutént. Igyekszem szénhidrátot, fehérjét, rostot és gyümölcscukrot arányosan bevinni. Mostanában inkább rizst ettem legtöbbször, de úgy érzem, már nem tudom normálisan megemészteni. Olyan mi ha valami lenne a gyomromban, ami nem emésztődik. Fáj tőle a hassm kicsit és mozgásra olyan, mintha ki is akarna jönni... Mintha a rizs evés után elromlana a gyomrom és egy kézállásban ki tudnám adni az egészet. Ezért nem akarok rizst enni. A gluténmentes kenyerek viszont drágák és sokszor tej is van benne. Mégsem akarok Burgerkinges marhahúson sültkrumplin és salátán élni. Mit ajánlotok, mi lenne az az étel, amit könnyű elkészíteni és ehetem sokszor sokáig és lehetőleg nem is olyan drága?

2022. nov. 16. 07:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, egyeztettem. A glutént nem mutatták ki csak a tejet és a tojást. De a gluténtól hosszútávon a kristálycukortól pedig már rövi időn belül iszonyatosan fáj a hasam. Már két éve így eszek és a panaszaim így csökkentek szinte 0ra
2022. nov. 16. 23:34
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

9-es, NEKED nem mindegy?


Hogyha ő így akar enni, egészségi gondokat okozva magának, akkor egyen. Nem írok táplálkozástanácsadási kisregényt, holott dietetikusként tudom, mennyire nem oké indokolatlan gm-lm étrenden élni.


Engem is zavar, amikor ok nélkül így táplálkoznak, és nem csak az egészségi vonatkozásban, hanem mert én pl cöliákiás vagyok, és lehet egy "divatgluténos" vitte el az utolsó kenyérlisztemet a boltban. Ami nekem szükséglet, nem vicc.

Mégsem szólok bele, ki hogy étkezik.

2022. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Közben már írt a kérdező is :) Hogyha a panaszok megszűnnek, akkor viszont folytatni kell az étrendet - nem mindent mutat intolerancia teszt, pl NCGS-t sem.
2022. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
65%
Úgy jársz el helyesen, ha te főzöl magadnak. Köretként az első időkben főzőbanán, batáta, manióka. 3 hónap múlva lassan, óvatosan visszavezethető rizs, de a zonulintartalma miatt az is előző nap áztatva, és csak amikor elhűlt, akkor fogyasztani. A krumplit is kerüld egy darabig, mert az agglutinintartalma keresztreakciót válthat ki a gluténnal. Kerüld a bolti vackokat, mert mindenben glutén van. Kerüld a gyorséttermeket, mert megbetegítenek. A zöld növényi rost minden étkezéshez KÖTELEZŐ.
2022. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Milyen zold novenyi rostok vannak?
2022. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hát, városban nem sok lehetőség van, kedves utolsó. A saláták elég szegények rostban, marad a retek, vagy a sárgarépa levele. Vidéken vannak vadnövények, a tyúkhúrból pl most dömping van.
2022. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Petrezselyem lehet? A csarnokban lehet kapni.....mit gondoltok hol? A kinai zoldsegesnel.
2022. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!