Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az az étel amit így sokszor...

Mi az az étel amit így sokszor ehetnék?

Figyelt kérdés
Nem ehetek tejet, tojást, cukrot és glutént. Igyekszem szénhidrátot, fehérjét, rostot és gyümölcscukrot arányosan bevinni. Mostanában inkább rizst ettem legtöbbször, de úgy érzem, már nem tudom normálisan megemészteni. Olyan mi ha valami lenne a gyomromban, ami nem emésztődik. Fáj tőle a hassm kicsit és mozgásra olyan, mintha ki is akarna jönni... Mintha a rizs evés után elromlana a gyomrom és egy kézállásban ki tudnám adni az egészet. Ezért nem akarok rizst enni. A gluténmentes kenyerek viszont drágák és sokszor tej is van benne. Mégsem akarok Burgerkinges marhahúson sültkrumplin és salátán élni. Mit ajánlotok, mi lenne az az étel, amit könnyű elkészíteni és ehetem sokszor sokáig és lehetőleg nem is olyan drága?

2022. nov. 16. 07:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Gluténmentes zabkása! Vízzel is elkészíthető és fahéjjal finom is.
2022. nov. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Zabkását nagyon sok féleképp ellehet készíteni, úgyhogy az reggelinek/vacsorának tökéletes, akár mindennap :)


Illetve én rizs helyet kuszkuszt szoktam enni zöldségekkel, de kipróbálhatod még a bulgurt is, különböző hüvelyeseket, ezekben is sok tápanyag van.

2022. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A kuszkusz meg a bulguraz glutén, azt nem ehet.
2022. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Sülthús zöldséggel, rizzsel, főzelékek magukkal sűrítve, bármilyen leves gluténmentes tésztával, virsli, zabkása, rizs szósszal, smoothie kókusztejjel, rakott cuccok, az összes tésztás cucc gm lisztből, nézz utána a vegán ételeknek is, rennnnngeteg opció van.
2022. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Gluténmentes kuszkusz van, így azt ehet.
2022. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Szinte minden kapható gm és laktóz, cukormentes verzióban, bármit elkészíthetsz szinte, amit szeretsz. :) Utolsó jókat írt. Ezeket én is 80%-ban betartom, mert néha hiánycikk, vagy olyan áron kínálják, hogy beájulok. Azért azt nézd meg, tojást nem tartalmaz-e.

Személyes kedvenc a mindenmentes házi taco csirkével, főzelékek rántás nélkül, édesburgonya&rántott hús, gomba, padlizsán, karfiol gm lisztből..

A mentes kenyér nagyon drága, kukoricalisztből szoktam lepényt sütni, nekem újabban az a kenyér :)

2022. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Muszáj feltennem a kérdést, kedves kérdező: orvos által elvégzett laborvizsgálat állapította meg azt, hogy számodra tiltólistás a tej, a tojás, a cukor és a glutén, vagy elolvastál pár cikket az egeszsegkalauz.hu-n? Semmiképp nem akarlak megsérteni, de ezen az oldalon ezt muszáj megkérdezni, mert sokszor itt van a kutya elásva.
2022. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
7-es, nem mindegy? Ha önmagától akar így étkezni, ahhoz sincsen közünk.
2022. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen nem mindegy, hiszen ha az egyén pusztán azért tér át gluténmentes táplálkozásra, mert valami dietetikai probléma miatt rossz az emésztése, és néhány elolvasott Nők Lapja cikk után ezt a gluténra fogja, akkor az egy teljesen felesleges terhet ró az illetőre mind anyagilag, mind minden más szempontból. Amennyiben ténylegesen nem indokolja semmilyen gasztroenterológiai lelet a tej, a tojás vagy a cukor (utóbbi egy gyűjtőnév, tehát jelentsen bármit is) elhagyását, akkor ez is abszolút értelmetlen, pláne ha az egyébként létező emésztőszervi tüneteket ez még csak meg sem oldja (vagy csak ideiglenesen oldja meg). Ezért kérdeztem azt, hogy ha valaki ilyen konkrét tiltólistákban gondolkozik, az egyeztetett-e már orvossal/szakemberrel.
2022. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hüvelyeseket ehetsz, de ha eddig nem etted, apránként vezesd be. Lencsefőzelék rulez!
2022. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!