Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek, hogy oldjátok meg?

Mit ehetek, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Csak hozzáértők, így élők hozzászólását várom.

Laikusok, amatőr "okosok" kíméljenek meg a válaszaikkal.

Elmúltam 60 éves, 10 éve vagyok inzulinos cukorbeteg.

Az utóbbi időben 110-120 egység inzulin megy belém naponta.

Ilyen inzulin adagok mellett 3,5-16,5 közötti vércukor értékeket mérek.

No igen a mérés, az külön gond. Az állandó szurkálás tönkre teszi az ujjakat. Fertőzésveszély!!!!

Az így élők tudják, hogy ez milyen próbára teszi az embert.

Igyekszem betartani az orvosom által előírt diétát, de nagyon nehéz féken tartani az állandó éhségérzetemet.

Kertes házban élek.

A napi, ház körüli munka, és a kert gondozása igénybe veszi fizikai teljesítőképességemet.

Sokszor, nagyon sokszor élem meg a hipoglikémiát a vércukoresést.

A családom retteg, hogy mikor dobom fel a talpamat a kertben és nem veszik észre.

Akik hasonló cipőben járnak, adjanak tanácsot, mit esznek, hogy legyen erejük a fizikai munkára és cukorszintjük is a "normális" szinten legyen.

Zöldségből, gyümölcsből mi az amit szabad, és persze megfizethető. A paradicsom mérsékelt evése is majdnem sírba vitt.

No, ennyit......... a többit tőletek várom kedves sorstársaim.

Válaszaitokat megköszönöm.

Üdvözlettel:

István


2010. szept. 29. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ehhez az orvossal kellene elbeszélgetni, mert kordában lehet tartani a hypoglikémia veszélye nélkül, de személyre szabottan.Minden jót!
2010. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A 11:56- os válaszolónak.

Azt kértem, hogy az így élők írjanak. Nem amatőr válaszát várom.

Az orvosommal magam is megbeszéltem. Nem az a gondom.

A gyakorlatot szeretném hallani.

2010. szept. 29. 12:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért, hogy ne kelljen parttalan vitákat folytatnom, kérem hogy a privátban válaszoljon aki tud okosat mondani.
2010. szept. 29. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ilyen hangnemre ne is várj válaszokat. Légy kedvesebb és talán több választ is kapsz, talán lesz aki tud is válaszolni.Az első meg csak jót akart.

2010. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Neki!... tegnap 15:01

Nem bántottam meg senkit. Azt akarom kizárni, hogy a saját magukat "fényező" valamint a brahiból író, és másokat piszkálni szerető egyének elkerüljenek.

Rengeteg ilyen van a kérdések "megválaszolói" között.

A kérdésem feltevése szerintem tisztességes hangvételű volt. Miből gondolja az anonim válaszoló, hogy a privátban már nem kaptam okos,értelmes tanácsokat.

2010. okt. 3. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!