Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van savam a lencsefőzelé...

Miért van savam a lencsefőzeléktől?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolkodjál csak egy kicsit! Nem kizárólag csak a lencsefőzeléktől van. Sok gyomorsavad van, kettőt tehetsz. Kerülöd az olyan ételeket és italokat, amelyek gerjesztik (szénsavas löttyök, alkohol, ecet, mustár, kávé...), vagy elmész gasztroszkópiára, ahol öt perc alatt kivizsgálnak, és ha kell, akkor ellátnak gyomorsav-csökkentőkkel is, meg diétás tanáccsal is.
2010. szept. 28. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a lencsefőzelékeben van tejföl, hagyma, mustár. lehet, hogy ezek vmelyik nem bírod, vagy, ahogy az előző is írta, eleve sok a savad.
2010. szept. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más ételektől nincs sok savam, ha úgy lenne, nem írtam volna pont a lencsefőzeléket. Se a tejfölös, se a hagymás ételektől, se a fűszerektől nincs sok savam, és nem teszünk mustárt a lencsefőzelékbe. Csak a lencséből készült ételektől sok a savam. Persze hogy kerülöm, inkább nem eszek lencsét, mint hogy savlekötőn éljek. Csak azt nem értem, miért pont a lencse?
2010. szept. 28. 08:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én egyetlen dolgot nem tudok megenni: a nyers almát. Fáj a gyomrom tőle. De semmi mástól nem. Ezt se értem. :)
2010. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 hónapja szenvedek a gyomrommal. Ahogy eszem,iszom valamit, elkezd nyomni. Olyan érzés, mintha elérném az ujjammal.Kaptam sav lekötőt, gyomor védőt, epe hajtót, már mindent, de semmi nem használ,. Kedden megyek endoszkópiára, nagy valószinüség szerint nem tudom elkerülni a tükrözést. Ezt csak azért irtam le Neked, mert pontosan tudom, hogy mit ettem utoljára, ami után kezdődött. LENCSEFŐZELÉK-ET.50/N.
2010. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!