Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit jelent fogyás szempont...

Mennyit jelent fogyás szempontjából ha lecserélem a krumpli/rizs köreteket zöldségre/savanyúságokra?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok egy zöldevő, de muszáj fogynom.

2022. okt. 5. 23:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Fogyás szempontjából mindegy, hogy mit cserélsz mire, hiszen a lényeg a kalóriaszám. Ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor eheted a savanyúságot, nem fogsz fogyni. Számold a kalóriákat, jó?

[link]

2022. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
A felső válasz hülyeség. Rengeteget számít. De nem javaslom a teljes ketogén diétát, főleg nem zsír bevitel nélkül. Az emberi szervezet két fő energiaforrása a zsír és a szénhidrát. Komolyabb hízást, túlsúlyt a magas szénhidrátbevitel okoz, ezen belül is általában az egyszerű, magas GI-jű szénhidrátok bevitele. Ennek miértjére több filozófiai irányzat is van, talán a leglogikusabb, hogy az ősember az egyedfejlődése során csak kevés szénhidráthoz jutott hozzá, ezért az ember anyagcseréje erre csak kis mértékben "szakosodott".
2022. okt. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Elsőnek van igaza, kalóriákat kell számolni. Azt eszel, amit akarsz, a mennyiség a lényeg. Persze jobb a kiegyensúlyozott étrend, de fogyni akkor is tudsz, ha csak csokit eszel.
2022. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Sokat számít, de nem feltétlenül kell kizárni semmit, de törekedni kell a minél több zöldség fogyasztására.

Eleve nem mindegy, valóban a kalória, és a gikémiás index sem. A zöldségek keményítő, ezáltal kalória tartalma merőben eltér, nagyon nem mindegy, hogy gyökérzöldségeket(répák, cékla), virágot (karfiol, brokkoli), levelet (saláták, spenót), termést (paradicsom, cukkini) eszel, és nyilván ezek mennyisége sem. Csak azzal, hogy lecseréled a köreteket nem feltétlen fogsz fogyni, ha utálod nem is tartható hosszú távon.

2022. okt. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%

Istenem, annyi tudománytalan és féltudományos hülyeséget hordtok össze, hogy siralmas.

A kalóriaszámolás érvényessége kb. 30 éve megdőlt, csak elfelejtettetek utánaolvasni.


Ha köretként eszik szénhidrátot, ami a "leggyorsabb" energiaforrás és a hízás folyamatában leginkább részt vevő makro, akkor ennek elhagyása miért ne segíthetne? Nyilván segíteni fog, csak a teljes elhagyás a ló másik oldala.

2022. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%

Aki a kalóriaszámolásban hisz, könyörgöm, olvasson már utána a biohasznosulás, a glikémiás index és az inzulin válasz fogalmának. Az ember nem kályha, hogy közel standard módon égnek el benne az energiaforrások, hanem egy rohadt összetett biológiai rendszer. És nem, nem alkalmazható rá egy-egyben a Hess tétel, akármilyen extrém okosnak meg tudományosnak is hangzik.

A Hess tétel kb. akkor lenne alkalmazható, ha valahogy közvetlen a sejtekbe lőnénk be a tápanyagot, de még akkor is ott lenne az a változó, hogy a sejtek hogyan és mennyire hatékonyan használják fel azt.

2022. okt. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

5,6-ös Ennyi bődületes tévedést ne írj le.

Tudod mi a zöldség? Szénhidrát, az az emberi táplálkozás fő forrása. Igenis, hogy számít, hogy mennyi kalóriát tartalmaz az étkezés, és tény, hogy el tányér rízsnek egy tányér saláta töredéke kalóriában.

2022. okt. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat jelenthet. Amúgy a főtt (nem zsírban vagy olajban sült) krumplinak elég alacsony a kalóriatartalma.
2022. okt. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

7-es, szövegértés nem megy, általános iskola.

8-as, a sült krumpli nem azért hízlal jobban, mert rajta van a zsír, amiben sült és emiatt óriási lesz a kalória tartalma, hanem mert egy átlagos zsírban sütés kapásból nagyobb GI-t eredményez, mint egy közepesen keményre főzés.

Ha fostosra főzöd, akkor nyilván ugyanaz lesz.


Ékes példa vagyok rá, hogy egy nagy idiótaság a kalóriaszámlálás. 110kg-ról fogytam le 75-re ketogén diétával néhány hónap alatt, úgy, hogy a kajáim tocsogtak a minőségi növényi olajban. Ilyen 10-30g-okat tettem egy kajámra és napi 7-szer ettem. Nyilván ez nem a finomított napraforgó olaj kategória.


Számoljunk egyet: korábban megettem napi ~400g rizst: 4*370kcal=1480kcal.

A fogyáskor megettem 150g növényi olajat naponta + ettem kevés rizst is, de azt nem számolom bele.


Hogy fogytam le 35kg-ot a kalória logika alapján? Különleges android vagyok?

2022. okt. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Az kimaradt, hogy az olajjal olyan 1300-1400kcal-ra jön ki és nem mozogtam semmivel sem többet.
2022. okt. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!