Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom, hogy túl sovány vagyok,...

Tudom, hogy túl sovány vagyok, de mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Szóval, mint ma már az egyik kérdéshez leírtam majdnem 24 éves vagyok és a 183 centimhez alig hatvan péár kiló. ezt úgy kell elképzelni, hogy több év rendszeres otthoni felülésezés és fekvőtámaszozás után szálkás a karom, de szerintem nagyon vékony, viszonylag fejledt a mellizmom és még ha nem is durván, de kockás a hasam. Legnagyobb súlyom 67 kiló volt úgy három éve, de fél évvel ezelött szörnyű hír fogadott a mérlegen, ebből lefogytam négyet. Elkezdtem kondiba járni és két hónap után is max fél kilóval mutatott többet ez a fránya mérleg, most tartok négy és fél hónapnál, holnap félve állok rá újra az említett eszközre, de tartok tőle, hogy még mindig ugyan annyit mutat...
2010. szept. 15. 00:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah, ahogy ma leírtam a hasonló magas 72 kilós srácnak a kérdéséhez is, ennek ellenére kezdő kondisok között kifejezetten nem vagyok rossz erőben, látják is rajtam a többiek, és sokan akik ma 120 kilókkal szériáznak a fekvenyomón elég jónak tartják kezdőként az ötvenet aminél jelenleg tartok szériailag... Sokan látni is vélik rajtam az eredményt, de tartok tőle, hogy ez a rohadt mérleg nem fog megindulni fölfelé egy hamar, max egyre nagyobb súlyokat emelgetek...
2010. szept. 15. 00:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

183 centi vagyok, 67-70 kiló között mozgok és baromira nem tartom magam soványnak, sőt, elég izmos is vagyok.


Ha olyan a testalkatod nemigen tudsz hízni, de szerintem kemény munkával jópár kiló izmot fel tudsz még szedni és az már elég korrekt lesz.


Régebben én is edzettem (kondi) viszonylag sokat és ha nem is varázsütésszerűen, de havi 1 kiló tiszta izmot fel tudtam szedni sok kajálással és napi 45 perc kondizással. Aztán egy betegség miatt abba kellett hagynom.


Most a sport szektorban dolgozom edzőként, az gyakran napi 3-5 óra sportolást jelent, ami fizikailag annyira megterhelő, hogy izmosítani nem alkalmas, csak szálkásítani, így állt be ez a testsúly.

2010. szept. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
48%

Meki.

Zabálás.

Fetrengés.

Meki.

Zabálás.

Fetrengés.

2010. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg írnál egy-két dolgot ami segíthet a tömegnövelésben? Egyébként tudom, hogy ez nem függ össze a fizikai erővel, hiszen ismerek ennél nem sokkal nehezebb embert aki nagyon szálkás és 120 kilókkal szériázgat, és 120 kilósat aki örül ha megmozdul, tehát nem hízni, csak vastagodni vágyom. :D
2010. szept. 15. 00:13
 5/12 A kérdező kommentje:
Jah, köszi a mekis választ is :D -igaz, mostanában hanyagoltam egy kicsit, de mostmár összeszedem a kedvezmény kuponjaimat.
2010. szept. 15. 00:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Tömegnövelésben legtöbbet a TERVEZETT étrend segít.


Tehát nem éppen a zabáljunk a Mekdonácba stílusú étkezés, hanem felkeresel lehetőleg egy dietetikust, vagy ha erre nincs lehetőséged vagy pénzed (bár annyira nem drága) akkor egy kondis személyi edzőt (nem azt a fajtát, aki az orrát piszkálja amíg te fekvenyomsz, hanem amelyik ért is hozzá) és ő összállít neked, figyelembe véve a fizikai adottságaidat, az edzésed számát, stb stb.


Az is fontos mikor eszel és mit. Pl. edzés előtt X idővel kell kajálni bizonyos szénhidrát mennyiséget.

Tehát az értelmetlen, hogy reggel 8-kor bezabálok 4 tányér zabkását aztán délután kettőig semmi, akkor gyúrok és utána beküldök 3 tányért pacalt 3-kor.


Tervezett, rendezett étrend és pontosan kialakított, nem hasraütök 50-et nyomok edzés kell.

2010. szept. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
áh, rám ez nem is jellemző, most heti háromszor járok, és egy edzés megközelítőleg másfél órás. ötször heteket nyomok pl fekve jelenleg, hatokkal kezdtem és lassan nyolcakra váltok és utánna tervezek öt kilóval súlyt növelni és azzal újra hatozok... és így tovább... ezen kívül meg van, hogy mely napokon tricepszezek és hátazok, vagy vállazok és lábazok, és bicepsz mellezek. A fekvenyomás a tricepsz hát napon is van, tehát az heti kétszer kerül sorra.
2010. szept. 15. 00:23
 8/12 anonim válasza:
Menj el fősulira/egyetemre és legyél kollégista, én is így dagadtam meg. :D
2010. szept. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdésben a válasz:

"-Mit lehetne ez ellen...?

-..enni!"

2010. szept. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
giliszta maradsz, békélj meg vele.
2010. szept. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!