Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek sokat ettem ma?...

Szerintetek sokat ettem ma? (nem fogyózom, csak úgy általánosságban)

Figyelt kérdés

1 db kakóscsiga

1 tál túrúscsusza

1 szelet csoki

1 banán

2 barack

8 szem fornetti


2010. szept. 3. 21:32
 1/4 anonim válasza:
Mennyiségileg nem ettél sokat, de ezek helyett valami normálisat kellett volna enned.
2010. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ettél sokat. Pont jó.
2010. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ettél sokat, csakhogy ez így egészségtelen. Ja és ez attól is függ, hogy mikor etetted...mert pl délután 3tól nem szabadna gyümölcsöt enni, mert délután lassabban emészt a szervezet. A gyümölcsöknek van olyan tulajdonságuk, hogy megakadályozzák a gyomorban lévő étel megemésztését. Ezért este már végképp nem szabad gyümölcsöt enni. A reggeli pedig nagyon fontos. Ezt már biztosan nagyon de nagyon sok mindenkitől hallottad, de azt is tudod, hogy miért? A reggeli sgít abban, hogy az egész nap elfogyasztott ételt feldolgozza a szervezeted, ugyanis ez indítja el a lebontást.

Írok még egy tippet: Ha eszel, akkor azt lassan kell, mert a szervezet általában 20 perc múlva kezd dolgozni. Na szóval, ha te gyorsan behabzsolsz mindent, akkor egyhamar megtelik a gyomrod, de olyannyira, hogy arra nincs is szükséged, így aztán elhízáshoz vezet. Ezért kell lassan enni. Ha lassan eszel, akkor a szervezet szép lassan emészt is közben. Így megeszel pl egy rántott húst kevés kruplival, és teljesen jól laktál. Ha viszont gyorsan eszel, nem érzes, hogy elkezdtél volna telni, így lehethogy akár ennek az adagnak a háromszorosát is megeszed, ami teljesen felesleges és persze egszségtelen.

2010. szept. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Morals válasza:

Nem tudom fiú vagy-e, vagy lány, de ez napi étkezésed nem ideális.

Lényegében szénhidrátot eszel egész nap, finomított lisztet és cukrokat, illetve gyümölcsöket, mely szintén cukor, csak a májat tölti fel. Ezek nagy része zsírként fog lerakódni a testedben.

Fehérjét egyedül a túróscsusza lehet, de abban sincs sok.

ha ezt igy folytatod, nem akarlak elkeseríteni, de vagy egészségügyi problémáid lesznek felnőtt fejjel, vagy elhízol. Sry

2010. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!