Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen betegségek okoznak...

Milyen betegségek okoznak elhízást? Vagy 'körvérséget'?

Figyelt kérdés

A pajzsmirigy betegségein kívül (gyulladás, alulműködés, túlmüködés...)

A testvérem hízásra hajlamos, de már nagyon pici baba kora óta, mindíg is nagyobb volt a súlya, mint az átlag embereké. Az elmúlt pár évben folyamatosan fogyokúrázik és sportol megállás nékül, de mégis mindíg stagnál a súlya és vékony még soha az életben nem volt, max fogyott valamennyit, de még úgy is mindíg duci. Arra gondoltam, hogy ki kellene vizsgáltatnia magát, hátha valami betegség áll az ügy hátterében és a hízás csak valami "tünete" egy komolyabb betegségnek.


Milyen betegségek okoznak hízást?

És ha a tesómnak nincs háziorvosa, aki adhatna neki beutalót mindenhova, akkor nyílván magándokikhoz kellene mennie, de milyen orvosokhoz menjen? Szeretnék neki segíteni. :( Légyszi segítsetek nekem, milyen orvoshoz menjen kivizsgáltatni magát? (úgy értem, hogy allergológus?, bőrgyógyász?, nőgyógyász?...stb).


2010. aug. 25. 17:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Minden válaszodat elolvastam (bár volt, amit csak utólag).


Kérdésem:

"Milyen betegségek okoznak elhízást?"

Válaszod:

"semmilyen (??????)

Ha valaki megnevez egy ilyen betegséget (esetleg gyógyszert), akkor viszont erre is válaszoljon: ha emellett a betegség mellett nem eszik semmit ......... "

És innentől már okoskodsz... (ráadásul hülyeségeket beszélsz)


Ezt a 'semmilyen betegség nem okoz hízást' dolgot beszéld meg egy orvossal, neki van ideje téged felvilágosítani, esetleg türelme is van veled vitatkozni. Nekem nincs.


A kérdésre válaszolj, ne az egyéni véleményed hangoztasd, mert arra senki (de tényleg senki) nem kiváncsi.

2010. aug. 27. 23:34
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kötekedő!


Nem vagyok gyengeelméjű és igen észrevettem,de hiába ettem kevesebbet, amit mellesleg nem vihettem túlzásba, hiszen közben szoptattam is és kellett az energia a másik gyerek gondozására is. Nem ettem sokat ezek ellenére se, mivel mindig vezetek étkezési naplót pont azért, hogy ne essek túlzásokba. Szóval van olyan hidd el, amikor a koplalás se segít, mert nincs mit tenni. És ha nem vagy hajlandó normálisan válaszolni a kérdésre és reagálni csak kötözködni, akkor menj máshova esetleg orvoshoz, aki majd segít rajtad!

2010. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Tesóm is kegyetlenül hízott. Allergiás volt a tehéntejre, szedett rá gyógyszert és a gyógyszer miatt hízott el, mert étvágynövelő volt az a gyógyszer. Nem lehet, hogy a te tesód szed valamilyen gyógyszert, ami ezt okozza?
2010. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"a gyógyszer miatt hízott el, mert étvágynövelő volt az a gyógyszer"

Na ugye.

Tehát többet evett.

*

A kötekedő

2010. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem, nem szed semmilyen gyógyszert, soha. Max ha beteg (megfázás, nátha, influenza...) akkor lázcsillapítót. De ez is furcsa, hogy konkrétan van, mikor feleannyit sem eszik, mint én, én egésznap édességet eszem, gyorskaját...stb. Egy grammot sem hízok soha, tesóm meg hízik folyamatosan, vagy max eléri azt az állapotot, hogy stagnál a súlya (azaz nem nő, de nem is csökken). Szóval szemmel látható a különbség. Ha mindketten ugyazt esszük három napig, és ugyanannyit mozgunk, akkor a tesóm képes felszedni magára 2-3 kg-ot is, míg én nemhogy nem hízok, de van, mikor fogyok is mondjuk fél kg-ot. Tehát valami nem stimmel a tesómmal ez biztos, hiszen magára szed minden grammot, akármit eszik, akármennyit eszik, akármennyit mozog. Valami baj biztos van. Én anyagcserezavarra tippelek, de majd akkor a dokinál kiderül. Remélem valami olyan betegség, ami nem súlyos és gyógyítható vagy legalább tünetileg kezelhető.
2010. aug. 30. 22:49
 16/20 anonim ***** válasza:
A mellékvese-kéreg, agyalapi mirigy betegsége is járhat elhízással, de a betegnek jellegzetes külső tünetei vannak. Belgyógyászhoz kell menni, ő esetleg endokrinológushoz (hormonszakértő) fog továbbküldeni. De ezt a háziorvos-problémát tessék megoldani, annyira nem rendelhet a világ végén az az orvos, hogy ne lehessen hozzá eljutni. Nem lehet valaki saját háziorvos nélkül. Illetve lehet, de inge-gatyája rámegy a magánorvosra, akihez csak egy hét várakozás után tud egyáltalán eljutni. De egyáltalán mennyi az a túlsúly a magasságához képest? Tényleg kóros? Ha az lenne, már az iskolaorvosnak is feltűnt volna. Egyébként ő is adhat beutalót.
2010. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Jelentkezzen be a tesód egy háziorvoshoz és az automatikusan elkéri a régi dokitól a papirokat és annak kötelesége elküldeni a ujdokinak.
2010. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A genetika is lehet rá a válasz. Lehet távolabbi családtag akitől örökölte a telt alkatot és bármit tesz nem tud változtatni rajta. Sokan vannak akik keveset esznek, mégis minden falat rájuk rakódik, mások meg annyit esznek amennyit bírnak és mégis vékonyak. Az anyagcserétől is függ minden, mert akinek lassú az anyagcseréje, könnyebben rakódnak rá a plusz kilók. Ha valami betegség állna a háttérben annak más tünete is lenne. A cukorbetegség pl: gyakori bő vizelés, szájszárasság, éjszakai szomjúság, túlzott folyadék fogyasztás.. tüneteket produkálja. Pajzsmirigy betegségnél, attól függően, hogy alul vagy túlműködik a pajzsmirigye hyperaktivitás, depresszió, álmatlanság, toka megnövekedése... és számtalan tünetet produkál. A magas vérnyomás nem okoz elhízást, ellenekezőleg az elhízás következménye a magas vérnyomás. Tömören ennyi, sztem a génekben kell keresni a választ. Egy ápoló néni
2010. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Képzeld el nekem pont tegnap jött meg a vizsgálati eredményem, mert anyum rám erőltette, hogy nem normális, hogy ilyen kövér vagyok, holott a koromnak és fizikai aktivitásomnak megfelelő mennyiségű kaját eszek, és mi derült ki, hogy inzulin túltermelésem van ételallergiával párosulva és e miatt vagyok túlsúlyos. Szóval rendezzétek el a háziorvost és irány a kivizsgálás. nekem se voltak semmilyen külső tüneteim csak a súlyom, mégis beteg vagyok.
2010. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Akkor háziovos, és akkor ő ad beutalót.
2010. szept. 9. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!