Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen betegségek okoznak...

Milyen betegségek okoznak elhízást? Vagy 'körvérséget'?

Figyelt kérdés

A pajzsmirigy betegségein kívül (gyulladás, alulműködés, túlmüködés...)

A testvérem hízásra hajlamos, de már nagyon pici baba kora óta, mindíg is nagyobb volt a súlya, mint az átlag embereké. Az elmúlt pár évben folyamatosan fogyokúrázik és sportol megállás nékül, de mégis mindíg stagnál a súlya és vékony még soha az életben nem volt, max fogyott valamennyit, de még úgy is mindíg duci. Arra gondoltam, hogy ki kellene vizsgáltatnia magát, hátha valami betegség áll az ügy hátterében és a hízás csak valami "tünete" egy komolyabb betegségnek.


Milyen betegségek okoznak hízást?

És ha a tesómnak nincs háziorvosa, aki adhatna neki beutalót mindenhova, akkor nyílván magándokikhoz kellene mennie, de milyen orvosokhoz menjen? Szeretnék neki segíteni. :( Légyszi segítsetek nekem, milyen orvoshoz menjen kivizsgáltatni magát? (úgy értem, hogy allergológus?, bőrgyógyász?, nőgyógyász?...stb).


2010. aug. 25. 17:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Semmilyen.

Ha valaki megnevez egy ilyen betegséget (esetleg gyógyszert), akkor viszont erre is válaszoljon: ha emellett a betegség mellett nem eszik semmit (!) sem, akkor is hízni fog? Na, ugye. Kajától hízik az ember.

2010. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ez nem így van. Ha egy egészséges ember megeszik egy zacskó háztartási kekszet, akkor csak simán megeszi, oszt'kész. De ha egy X betegségben szenvedő ember eszi meg, akkor az egész zacskó kekszet elraktározza a szervezete, még abból is zsírt épít a szervezet, amiből nem kellene.

Am, ha nem értesz egy témához, akkor inkább ne szólj hozzá. A válaszod értelmetlen, hozzá nem értő és fölösleges. De azért kössz...

2010. aug. 25. 21:59
 3/20 anonim ***** válasza:

Peeersze, elraktározza az egészet.

Ezért pl ha csak kekszet eszik, többet nem is kell WC-re mennie, mert semmi nem megy belőle kárba. Meg ő a kekszével 3-szor annyi kalóriát visz be, mint más, holott ez lehetetlen.

Nem biztos, hogy én nem értek hozzá.

Eddig még minden elhízásról kiderült, hogy ugyan az alany úgy gondolja, hogy nem eszik sokat, avagy éhesnek érzi magát, de attól még többet eszik a kelleténél.

Mit sportol? Garantált sikert elsősorban állóképességi sportokkal lehet elérni, amit azonban ténylegesen is rendszeresen végeznek, különösen: kerékpár, úszás, hosszútávfutás, tenisz.

2010. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Na és persze háborúban senki nem szenvedett olyan betegségtől, ami elhízáshoz vezet...

Az USA-ban meg jelenleg valahogy 50-szer annyian szenvednek benne, mint Afrikában...

2010. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
El sem olvastam a válaszaidat. Nem a kérdésre válaszolsz. Engem pedig az érdekel, amiről kérdést tettem fel, nem pedig az egyéni véleményed a fogyokúra rejtelmeiről.
2010. aug. 25. 23:37
 6/20 anonim ***** válasza:

Valóban vannak olyan betegségek, amelyek tünetei lehetnek az elhízás. Bár ha a tesód baba kora óta ducibb, akkor soha nem lesz csont sovány. A pajzsmirigy a legismertebb betegség, ami az elhízást produkálja, ezen kívül sok minden van. Például: cukorbetegség, ételallergia, magas vérnyomás, nőgyógyászati probléma, hormonális elváltozások. Minden szervezet másként reagál dolgokra. Én például, akkor fogytam le, amikor terhes voltam, és a szülés után 3 hónap alatt felszedtem 30 kilót, aztán kiderült, hogy annyira megzavarta a hormonjaimat a terhesség, hogy ez lett az eredménye. Azóta rendbe hozták és szinten tartom a súlyom, mint a terhesség előtt. Az unkahúgom soha nem volt sovány, de egy idő után egyre többet és többet hízott, holott már nem is mert enni és valóban nem evett csak annyit hogy bírjon mozogni és élni, aztán amikor a család megelégelte ezt elvitték orvoshoz és kiderült, hogy allergiás néhány ételösszetevőre és ez okozta a gondot, amióta kihagyja ezeket az étrendjéből újra eszik normálisan és nem hízik.


Szóval igenis van, amikor gond van belül és kívül jön ki.


Miért nincs háziorvosa, az mindenkinek van, illetve kell lennie. Gyorsan jelentkezzen be, ha azért nincs, mert már nem kiskorú és nincs bejelentett munkája akkor csak a magánvonal marad, de az nagyon drága. Jobb ha fizeti maga után azt a kb 5000 ft-os tb-t és akkor megoldódik a probléma. Egyébként csak a háziorvos adhat ilyen helyekre beutalót, illetve csak ha van tb-je akkor nézik meg az sztk-ban.


Sok sikert és sok mozgás azért nem árt, mert segít a méreganyagok eltávozásában.

2010. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm a válaszod.

Azért nem tud a tesóm háziorvoshoz menni, mert el kellene menni a gyerekorvoshoz a papírokért, amit a gyerekorvos nem hajlandó postán kiküldeni, csak az a baj, hogy a gyerekorvos nagyon messze van, vidéken (mert idő közben elköltözött a rendelője). És most senkinek nincs sem ideje, sem pénze levonatozni 'mucsaröcsögére'.... :S Amúgy tesóm TB-je aktív, vagyis fizetve van, ezzel nincs gond. Mégegyszer köszi a választ.

2010. aug. 27. 13:06
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

"a szülés után 3 hónap alatt felszedtem 30 kilót, aztán kiderült, hogy annyira megzavarta a hormonjaimat a terhesség, hogy ez lett az eredménye."

És az miért nem derült ki, hogy hetenként 2 és fél kilóval többet mutat a mérleg? 2 hét után csak észre veszi az ember az 5 kiló pluszt és akkor megállapítja magában, hogy kevesebbet kell ennie, mint az elmúlt héten. Helyette inkább csökönyösen nem változtatunk, aztán 30 kilónál csodálkozunk.

2010. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Utolsó! Te minek jársz ide a kérdésemhez okoskodni? A kérdésre nem tud válaszolni, csak kötekedni tudsz. Különben benne van a szabályzatban, hogy ne a válaszolók válaszaira válaszolj, hanem a kérdésre. Ezt miért nem tudod betartani?

Én kénytelen vagyok neked válaszolni, mert idegesítesz a hülyeségeddel és ez az én kérdésem. De te igazán visszafoghatnád magad kicsit, mert semmi értelme nincs annak, amit most csinálsz.

2010. aug. 27. 20:57
 10/20 anonim ***** válasza:
A kérdésre hiába válaszolok, mert azt úgy sem olvasod el (te írtad, bár nem tudom, akkor honnan tudod, hogy mi van benne), így hát a válaszolókéra válaszolok és lám azt elolvasod :)
2010. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!