Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tiniknek melyik vitamin...

Tiniknek melyik vitamin készítményt érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Ami segíti a megfelelő fejlődést. (Csontok, növekedés.)

2021. máj. 10. 10:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%

"Komoly utánajárás és mélyen a pénztárcádba kell nyúlni, ha nem magad termeled a megbízható élelmiszert."

Igen, ezt igyekeznek a táplálékkiegészítő gyártók elhitetni, sajnos elég nagy sikerrel. Ha normális mennyiségű zöldséget és gyümölcsöt eszel, akkor a 80-at jóval túl fogod lépni.


Könyörgöm ne benu.hu, meg videókból tájékozódjatok, hanem tanulmányokból. A ti forrásaitok nem hivatkoznak semmire sem az ég világon, akkor mégis mi a garancia, hogy igaz egy szó is belőle? Azért mert szakemberek? Szerinted más szakember nem állítja ennek az ellenkezőjét?

2021. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

"Naiv aki 2021-ben még mindig azt gondolja, hogy elegendő vitamint, ásványi anyagot be lehet vinni a szervezetbe hagyományos táplálkozással."

Mutass már egy kutatást, amely szerint az emberek sorra betegednek meg vitamin hiányban. (egészséges táplálkozás mellett)

2021. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

#11

Ember, a videóban, amit másodszor linkeltem, egy SZAKEMBER beszél a gyümölcsökben és zöldségekben található vitaminokról. A videóban tanulmányra is hivatkozik!


Rajtad kívül mindenki h..lye, ugye? Csak te vagy a nagyokos. Igaz, mégse ért veled egyet senki. :D

2021. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
ui.: Tessék, Gödöllői Egyetem nyugdíjas címzetes egyetemi docensének a tanulmánya: [link]
2021. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#13

Akkor még egyszer. Szerited más SZAKEMBER nem állítja az ellenkezőjét? Az, hogy ő megemlít egy tanulmányt, az nem hivatkozás. Látod a tanulmányt? Be van ágyazva a leírásban?

2021. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

#14

Oké, én ezt feladom. Ez még mindig nem egy tanulmány, hanem egy sima cikk. Ez sem hivatkozik semmilyen kutatásra, csak más cikkekre. Amiről beszélünk, vagyis egy hiteles tudományos kutatás, az úgy néz ki, hogy van egy abstract, background, methods, discussion, results, conclusion, stb.

2021. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#15

A 14-es kommentben szereplő szakember se mond mást. Mondd, neked nincs életed, hogy itt kötekedsz? Egyébként pedig miért nem keresel utána? Akkor higgy a saját szemednek! De arra már lusta vagy. Ááá.. mindegy, menthetetlen vagy.

2021. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha már 2 szakember ugyanazt állítja, akkor más szakember nem létezhet, aki mást állít?

Dr Gregger szerint például a napi 200 mg feletti mennyiség már szükségtelen és fel sem szívódik rendesen.

[link]

Itt még normális tanulmányok is be vannak ágyazva. Tessék utána kerestem. Sajnos ahol ekkora lobbi van a háttérben, ott nem elég, ha beírod a google-be. Bár próbáld ki, 40 mg/tskg ott se nagyon fognak írni, csak aki vitaminnal házal. Nem kötekedtem, csak leírtam a tényeket és veled ellentétben normális forrásra is hivatkoztam. Ha nem akarod elhinni, akkor pisild csak ki Lenkei drága c vitaminját.

2021. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

#11 Ez a ta-pasz-ta-la-tom. Évtizedes. Mutasd már meg, hogy hol kapsz minőségi, ellenőrzött kistermelői, hazai vegyszermentes élelmiszert bárhol. Ennek keményen utána kell járni. Most már jobb a helyzet, mert mennek be a termelők a városokba, értékesíteni a portékát, de még úgy is ezer helyről kell összeszedni a cuccokat. És ezelőtt 5-10 évvel még itt sem tartottunk.

A hivatkozott cikk egyébként meg pont hogy kutatásból csemegéz, mint ez is: [link] De ha neked ennyire ismeretlen a talajkimerülés, talajpusztulás, soil degradation fogalma, ami kb. negyven éve az egyik fő téma a környezettudományban, akkor nem kéne itt sírni cikkek után. Vagy akkor kérjél cikket a gravitációról is, különben nem hiszed el.

2021. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ez elég hiteles szerintem:

[link]

2021. máj. 10. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!