Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hajhullás ellen melyik vitamin...

Hajhullás ellen melyik vitamin vált be nektek? Milyen készítmény?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak keresek, ami erősíti a hajat, és segít az új hajszálaknak gyorsan kinőni.

2019. jan. 3. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!! Nekem is hasonló problémám volt tavaly, bár én csak 16 vagyok. Anyukád festi a haját? Hogyha igen, akkor jelzem, az sokat segít, ha abbahagyja. Na most... én nagyon sokat foglalkozom a hajammal, szóval leírom mik segíthetnek szerintem

1. min.3cm vágás a végekből, hogy a hajszálak végei egészségesek legyenek, “lélegezhessenek”

2. Nagyon ajánlom az omega3-mas halolaj szedését, ez egy piros dobozkában van, kb 100 darab, de lehet több. Kapszulákról beszélünk, ergo nem érezni a hal ízt! Ígérem. Csak ne rágja szét. Akkor pocsék.

3. Kókuszolaj, amit felmelegítesz, majd hajmosás előtt bekened vele a hajad.

Szólj, ha kell valami

XOXO

2019. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! :) Igen, festi, de ammónia mentes festékkel. Az is roncsolja a hajat? Amúgy nem szőkíti, sötétebbre festi (szőkésbarnát-vörösre).
2019. jan. 3. 20:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy szedi a halolajat - én is :) - főleg koleszterinre. De jó, ha hajra is van hatása. :)
2019. jan. 3. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő fehérjebevitel, cink és vitamindús ételek kellenének. Vannak kifejezetten hajerősítő vitaminkészítmények is, de szerintem a jó étrend is fontos. A hajhullásnak lehetnek hormonális okai is, na az már egy bonyolultabb probléma.
2019. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem már többször bevált a Forcapil kapszula. Ha nem vashiány vagy pajzsmirigy eltérés az okozója a hullásnak akkor megállíthatja a hullást. Egy mindenre kiterjedő laborvizsgálat nem ártana ami ezeket kimutatja. A Varga hajhullás elleni cseppek is segíthetik az újranövekedést.
2019. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De sajnos, a pajzsmirigye alulműködik. Akkor nem is hatásos egy komplex vitamin sem?
2019. jan. 4. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze lehet, hogy akkor is hatásos, de az alapbetegséget jó lenne kezelni, mert ha emiatt hullik anyukád haja akkor a gyógyulás is megállíthatja a hullást. Ha már szed rá gyógyszert és mégis hullik akkor is érdemes a kapszulát kipróbálni.
2019. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 4. 20:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én pajzsmirigy alulműködéses vagyok, szóval tudom mit beszélek.

21 éves lány vagyok, 2 éve derült ez ki nálam. Számos tünet jelentkezett rajtam, egyik ilyen volt a vészes hajhullás. Mindenféle orvoshoz vitt anyukám, a bőrgyőgyásztól kezdve a fül-orr gégészeten át a fogorvosig, valami gyulladást keresve, góckutatás céljából, mert azt mondták, hogy tuti egy rossz fog vagy rossz mandula okozza ezt nálam. Na hát senki nem talált semmit, a bőrgyógyász speciális sampont adott, meg hajszeszt meg mindent, hogy majd az helyreteszi. Hát nem tette, a hajam mennyisége meg ezidő alatt kb a felére csökkent. Szedtem itthon magamtól ilyen olyan hajnövesztő kapszulákat, semmit nem segített.

Ekkor jutott eszébe a háziorvosomnak, hogy amúgy lehetséges hogy pajzsmirigy probléma okozza ezt, ekkor elküldött egy speciális erre irányuló vérvételre. Ott derült ki az alulműködésem. Ezt követően tovább mentem endokrinológiai szakrendelésre, ahol már a pajzsmirigy alulműködésemre kaptam egy Letrox(50mikrogramm) pajzsmirigy hormon pótló tablettát.

Elkezdtem szedni, 3 havonta kontrollra visszajártam, mindig csináltak egy vérvételt és figyelték az értékek alakulását. Egy ideig csak fél szemet szedtem, már akkor csökkent a hajhullásom de nem múlt el teljesen, és a pajzsmirigy értékem is még kisebb mértékben eltért. Megemelték egy szemre, ekkor szépen lassan elmúlt a hajhullásom, ami a mai napig kitart a gyógyszer szedése mellett.

(Zárójeles infóként jegyezném meg, hogy a másik dolog amit az alulműködés okozott az a hízás volt, 12kg-ot szedtem fel a semmiből, úgy hogy alapból egy vékony lány voltam. A gyógyszer szedése mellett minden diéta és különös testmozgás nélkül a súlyom visszaállt az eredetire, sőt talán vékonyabb is vagyok picivel.)


Bocsi, ha hosszú lett de ezzel csak azt akartam elmesélni, hogy meg kell keresni a probléma gyökerét, a kiváltó okát, ami miatt a hajhullás bekövetkezett. Hidd el, ha konkrétan kiderül és megfelelően kezelve lesz, el fog múlni! Mostmár picit több mint másfél éve szedem, és visszaállt szép lassan minden a régi kerékvágásba.

Plusz unokatesómnál egy éve ugyanezek a tünetek jelentkeztek, a noszogatásomra elment az endokrinológushoz, kiderült hogy ugyanez a baja, és mostmár nála is kezd helyreállni minden.

Szóval hajrá hajrá, járjatok utána, ne csak a tünetet akarjátok kezelni, így nem fog menni!:)

2019. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!