Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintolerancia tesztek...

Ételintolerancia tesztek valóban "kamu tesztek"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi erről a véleményetek, tapasztalatotok?

A magánlaborokban elvégezhető több paneles IgG alapú tesztekre gondolok. Synlab, Foodtest stb.



2021. máj. 2. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Csak a tájékozatlanok terjesztik az ilyen képtelenségeket.
2021. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Pedig sajnos az IGG alapú nem megalapozott.

Én pl. a mákra allergiás vagyok-nem mutatta ki. A glutén,tojás magasak lettek, de egyikkel sincs bajom.

Az magas elvileg amit gyakran fogyasztasz.


Én azt javasolnám, hogy abból a 30-40ezerből,ami rengeteg, csináltass kilégzéses teszteket, hasi ultrahangot, teljes vérképet gasztro panellel, jobban jársz.

2021. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én már csináltattam régen egyet, csak érdekeltek vélemények erről.

Második, az allergiát amúgy úgy tudom az IgE típusú teszt mutatja ki, mert az más, mint az érzékenység.

Első: pontosan mire gondolsz? Nem annyira világos így, hogy ellene, vagy mellette szólsz?

2021. máj. 2. 21:28
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Arra céloztam, hogy csak a tájékozatlanok terjesztik az ételintoleranciás tesztek valótlanságát. Én hiszek bennük.
2021. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem gluténintolerancia volt (az allergia teljesen más), Synl.b a tüneteim miatt és pozitív lett gluténra.
2021. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Aha értem, akkor többségében bejönnek ezek látom.

Nekem akkoriban tej jött ki, meg pár enyhén pozitív.

Ti mennyi ideig diétáztatok rá teljesen? Vagy csak kicsit vontátok meg?

2021. máj. 3. 18:05
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Már bocs de mi bajotok van? 3 gasztroenterológos szakorvos mondta, hogy az IgG alapú ételintolerancia teszt nem releváns, nincs egységes értelmezése, sokszor az jön ki magasra, amit felismer és tolerál az immunrendszer, de egyébként ha többször méssz, tök mások jönnek ki.


Milyen intoleranciák léteznek?

Pl.:

1.laktóz-kilégzéses teszt

2.fruktóz-kilégzéses teszt

3.glutén-cöliákia-vékonybél biopszia


Nincs jelenleg olyan vizsgálat, ami hús,tojás,kávé stb intoleranciákat kimutat. Csak allergia vizsgálat van.


De ha rákerestek, meglátjátok hogy igazam van.


Azon nem gondolkodtok el, hogy miért csak 3hónap diétát javasolnak? Ha valaki intoleráns pl.tojásra, akkor az elmúlna 3hónap alatt?


Szóval ez így hülyeség, és nem fogadják el a leletet sehol. Én is kiadtam rá a sok pénzt, de tök más a bajom, és kb körbe röhögtek a gasztroenterológusnál hogy ez a teszt csak lehúzás.


De végülis nekem aztán mindegy, akkor ne egyetek semmit, feleslegesen diétázni biztos jó ;)

2021. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Én is hideget, meleget hallok róla, de el nem hiszem, hogy valaki olyanokra lehet érzékeny amiket itt te is soroltál, hogy hús, kávé meg ilyenek.. Koffeinérzékenység valóban van oké, de nagyon kétes érzések vannak bennem, azért is írtam ki a kérdést..

Mindenki mást mond, baromi nehéz így tudni hogy releváns-e vagy sem. Nekem mondjuk elfogadta gasztrós, meg egy barátnőmnek is.

Amúgy neked mik jöttek ki anno és mi volt a valójában a gondod, ha szabad?

2021. máj. 3. 20:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondom pont, hogy az IgG tesztben ezek is szerepelnek! Mikor ezekre nem lehet kimutatni.


Nekem kontaminált vékonybél szindrómám van, ami miatt átmenetileg rosszul emésztem az összetett szénhidrátokat, pl.laktóz,fruktóz,galaktánok stb.

Ez hosszas antibiotikum-diéta-bélflóra rendezéssel jön csak helyre.


Nekem kijött a glutén, tojás,kávé, kivi.


Na hát 3hónap glutén,tojásmentes diéta után még szarabbul voltam, aztán elmentem cöliakia tesztre és negatív csontra. Azóta sincs bajom a gluténnal.


Érdemes elsőkörben minden hivatalos vizsgálatot végigjárni, és max csak utána menni ilyesmire,mert időt és pénzt veszítetek.

2021. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok hülyeséget mondani, de ez a SIBO nem? Ami neked van.

Volt hogy gondolkoztam nekem is az volt/van-e.. Nekem tavaly nyáron kezdődött a gond, de nem állandóak a panaszok. Azzal mentem el, hogy gázosodtam meg laza lett a széklet, de nem volt hasmenésem, csak az állaga volt fura.

Aztán ugye mentem ilyenre ismerős javallatára, majd rendesen gasztróba, nekem is ott csináltak gluténra vértesztet, meg nagy vérképet de minden okés volt. Na most nem eszek tejet, de ami változást hozott az egyedül a nagy hatóanyagú probiotikum volt (Flora Balance+ -t szedtem) szerintem 2 hónapig. Aztán azóta pár napra van csak néha ilyenem. De engem SIBO-ra nem néztek meg, bár barátnőmnek az volt és neki durván ment a hasa és fájt is.

2021. máj. 3. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!