A lányom bulimiás. Ki tud segíteni, mit tegyek?
Szerintem kísérd el pszichológushoz. Ő érti a dolgát.
Remélem sikerül rábeszélned a lányod, mert tudod, segíteni csak azon lehet aki hagyja/kéri.
Sok sikert!
Vid el a helyi nevelési tanácsadóba ott van ingyenes pchiológus és tovább tud küldeni a mefelelő helyekre.
Ne csinálj az étkezésből problémát otthon mert minél inkább elörteted annál jobban bele merűl.
Pszichiáterhez vidd. A pszichológus max. beszélget, a pszichiáter orvos, aki tud akár gyógyszert is írni.
végzős orvostanhallgató
Szerintem úgy tudsz neki a leginkább segíteni, ha érezteted vele, hogy mellette állsz, és mélyen átérzed a problémáját. Fontos, ha azt érzi szereted,és félted, és nem szabad azt éreztetni vele, hogy milyen rosszat csinál, és, hogy ez ,,bűn". Figyelj oda nagyon rá, ezt ő is igényli, de ne szidd le érte, ha csinálja is, mert akkor annál rosszabb lesz neki. Próbálj szép finoman közeledni felé, sokat beszélgetni vele, próbáld rábeszélni,hogy keressetek segítséget (pszichológust) De addig is tényleg az a legfontosabb, hogy azt érezze védelem, odafigyelés szeretet veszi körül. Sok sikert kívánok a bátorításhoz, és teljes szívemből kívánom, hogy gyógyulgasson!
egy szintén evészavaros 16 éves lány
Tisztelt Szülő!
Valószínűleg a "végzős orvostanhallgató" nem végzős orvostanhallgató. Sokkal többet tud segíteni egy pszichológus, mivel a bulímiának lelki eredetű okai vannak, amit személyes meggyőződésem, tapasztalatom és ismereteim szerint sokkal könnyebben tud kezelni egy pszichológus.
Az evészavaroknak sokszor áll az a hátterében, hogy a tinédzserek rossz tapasztalatokat fűznek az evéshez. Ilyen például, ha a család veszekszik vacsora közben vagy érzékeny témát említenek, a gyermek rossz jegyeit beszélik meg stb. Ez nem az evés idejére tartozik. Amennyiben sikerülne megszervezni, hogy a család együtt egyen, és az evés békés, JÓ dolog legyen, sokat lehetne segíteni. Mindenesetre a kiváltó ok nem biztos, hogy ez, ez mindössze az esetek egy részénél van így, de nagyon sokszor okozza ezt.
Lányának nagyon nehéz elviselni a mostani állapotát, valószínűleg nagyon nehéz kort él át. Segíthet neki, ha megpróbálja közelebb hozni őt Önhöz, és próbáljon meg (-tudom, hogy nehéz, de sokat segít) nagyon elnéző, toleráns, és megértő lenni vele. Mindenképpen szüksége lenne egy jó pszichológusra is.
Az alábbi címen kérdezhet egy szenvedélybeteg-tanácsadótól, akinek egyik fő szakterülete a bulímia: [link]
Jobbulást kívánok lányának!
Dr. Dav!
Én sem vontam kétségbe a végzettségét. Ön se tegye.
Egyébként:
"
Az evészavarok kezelésében a legelső lépés, hogy megtaláljuk azt, aki segítségre szorul, ugyanis a legtöbben titkolják és tagadják problémájukat. Ezután jön az egyik legnehezebb lépés: az evészavarral küzdő fiatal motiválása és annak elfogadtatása, hogy kezelésre van szüksége. Ebben a családnak van nagy szerepe, hiszen aki éppen benne van a betegségben, nem képes reálisan megítélni, hogy állapota mennyire súlyos. Az enyhébb zavarok kezelése járóbeteg-ellátás formájában is sikeres lehet...
„A kezelésben gyógyszereknek és a pszichoterápiáknak egyaránt szerepük van. Az előbbiek között a depresszióellenes gyógyszerek emelendők ki, ezek bulimiában hasznosak, de megfelelő pszichoterápiás ellátás mellett alkalmazva.
"
forrás: [link]
Gyógyszereket csak orvos írhat fel tudomásom szerint. Szóval a pszichiáter és pszichológus közös munkája a kezelés.
végzős orvostanhallgató
Kedves Végzős Orvostanhallgató!
Elhiszem, hogy Ön végzős orvostanhallgató, mindössze azt találtam érdekesnek, hogy azt írta, hogy "a pszichológus max. beszélget". Mint ahogy a második válaszában kifejtette, az eredményes kezelés pszichoterápiából és gyógyszeres kezelésből áll. Ez viszont ellentmond az első válaszának. Szerintem a pszichoterápia gyógyszeres kezelés nélkül bulímiánál érhet valamit, de fordítva nem. /Bizonyára megtanulta, hogy a bulímiát nem (kifejezetten egy) biokémiai zavar okozza, ezért a kiváltó okot NEM kezelhetjük gyógyszeresen. Ha Maga valóban végzős orvostanhallgató, amiben nem kételkedek, akkor ezt Maga is belátja/.
Bocsánat az OFF-ért.
És természetesen egyetértek, hogy a legideálisabb kezelés a komplex kezelés, amely pszico- és gyógyszeres terápiából áll.
Jobbulást!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!