Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiásból kényszerevővé...

Anorexiásból kényszerevővé váltam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostmár nemhogy koplalni nem tudok, de még a normális táplálkozás sem elég.Megállás nélkül zabálok, napi 4000 kalória biztos lemegy:( Nem akarok már extrém vékony lenni, így most pont jó, ahogy vagyok (175/ 57) , nem szeretnék tovbb hízni..Hogyan szokhatnék le erről?
2008. nov. 30. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. Inkább egyél rendesen, minthogy anás légy megint. Egyébként az anorexiások nagy része már alapból vékony testalakatú, és úgy fogynak le mégjobban tehát nem kell attól félni, hogy elhizol. Persze mozogj rendesen, akkor nem fog meglátszódni, hogy mennyit eszel. További jó étvágyat és eredményes gyógyulást.
2008. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
ez h sikerült neked? én is szeretnék hízni 176/55 .
2008. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy anorexiás, és gyógyulás útjára szeretne lépni, vagy szimplán vékony testalkatú?Mert ha az utóbbi, akkor azért nehéz fogynod, mert gyors az anyagcseréd, és szinte mindent eléget.Ha pedig az előbbi, akkor abból előbb pszichésen kell kimászni, utána hízásnak indulni.Tapasztalatból mondom, hogy ha magadba erőlteted a kaját, annak ellenére, hogy vékony akarsz lenni, és fennállnak ugyan azok a lelki problémák, amik ezt a betegséget kiváltották, s csak azért ennél, mert félsz, hogy meghalsz, vagy örömet akarsz okozni másoknak..de te még agyilag nem jutottál el a valódi gyógyulásig, az igazi okok feltárásáig, akkor nincs értelme.Bennem nem tudom mi változott, de egyik napról a másikra fizikaliag képtelen lettem megtagadni magamtól a kaját.Nemis hogy megtagadni, annyit eszem a mai napig, mint egy disznó.Mégis nehezen jönnek rám a kilók, pedig az anorexiám előtt elég hízékony voltam.
2008. dec. 9. 07:28
 4/5 A kérdező kommentje:
nem azért nehéz fogynod, hanem híznod!:D bocs, elírtam
2008. dec. 9. 07:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek különböző az ideális testsúlya :) Az a lényeg, hog ne görcsölj rá, hogy jaaj mi lesz ha hízok. Lehet, hogy még rádfér 1-2 kg. Próbálj meg egy nap 3x rendes adag, teljes értékű ételt enni. Ha a főétkezések között megéheznél, akkor igyál cukormentes teát, vizet, vagy egyél gyümölcsöt. És ne felejts el pszichológushoz járni. Írj nyugodtan, én is szívesen segítek!
2017. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!