Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kancsalság miatti szemmütétek?

Kancsalság miatti szemmütétek?

Figyelt kérdés
17 éves debreceni lány vagyok 3 éves koromtól szemüveget kell hordanom. Milyen műtétek jöhetnek szóba? Mennyibe kerül, mennyire hatásos nincs-e következménye? Aki válaszol légyszi írja oda, hogy tapasztalatból beszél-e vagy csak gondolja esetleg ez a munkája ezzel foglakozik.
2010. jún. 15. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

2 éves voltam, amikor kancsalságot állapitottak meg.

Eleinte szemüveg, letakarás,stb,hátha javul, de 6 évesen megműtöttek.Nálunk ez családban öröklődött, mert az uncsitesóm is kancsal lett.Őt kb.10x műtötték, mire egyenes lett a szemtengelye.

Engem csak 1x műtöttek meg,ha fáradt vagyok,vagy sokat géezek,olvasok,kissé látszik ma is,hgy nem párhuzamos.

Viszont ma már biztos precízebb műtétek vannak, mint pl. 10-15 évvel ezelőtt. Következménye nincs, szépen gyógyul,3 hétig volt szemem lekötve és nem szabadott könnyezni, vagy sírni.Utána felszivódott a műtéti heg is,mára nem is látszik semmi.

Gondolom van lézeres műtét is,mikor engem műtöttek, még nem volt.Utána még sokáig hordtam szemüveget,18 évesen letettem.

ha nagyon zavaró és nem csak kisfokú kancsalságod van,érdemes megműttetned magad.

2010. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból beszélek, már volt egy műtétem, most meg akarom ismételtetni nyáron, mivel nem lett tökéletes.

- következménye nincs, csak annyi, hogy nem biztos a 100%-os eredmény, ezért szükség lehet ismételt műtétekre

- 5 fokos vagy annál kisebb kancsalságot nem műtenek

- vagy gyerekkorban műtenek, vagy 18 év felett, de vannak kivételek

- lézerrel nem műtenek, csak és kizárólag "szikével", a szemmozgató izmokat erősítik/gyengítik

- a műtét teljesen ingyenes, a TB 100%-ban állja

2010. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Az egyik ismerősömet is mütötték de ő a mütét óta mindig pislog mert szárad a szeme vagy valami ilyesmi ez miért van? Mindenhol támogatja a tb? Ha a rendes mütéttel mütenek és nem a lézeressel az sokkal hatásosabb?

2010. jún. 15. 15:55
 4/19 anonim ***** válasza:

Mindenhol támogatja, ha klinikára mész. Nincs olyan, hogy melyik a hatásosabb, mert ezt nem műtik lézerrel, csak sebészi úton.

De a hoxa-n van egy topik (Mit lehet tenni kancsalság ellen?), ami viszonylag friss, ott kaphatsz további információkat.

2010. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Olvastam a hoxán én is. De láttam olyan oldalakat is ahol 130 ezer forint egy szemmütét. Régebben az orvosom azt mondta hogy ez csak egy esztétikai dolog a látás nem lesz jobb.Gondolkoztam a kontaklencsén is de arról sem tudok túl sok mindent aki használ légyszi írjon róla.
2010. jún. 15. 18:11
 6/19 anonim ***** válasza:
Mert az magánklinika volt, de tudtommal már nem végeznek magánklinikán ilyen műtétet. És tényleg csak esztétikai műtét, a látásod ugyanolyan lesz.
2010. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A Debreceni szemklikán (a nyagyerdőn) is ingyenes a lézeres kancsalság korrigálása.
2010. jún. 15. 18:26
 8/19 anonim ***** válasza:
Lézeresen nem műtenek kancsalságot. Szemtengelyferdülést igen, de az nem kancsalság...
2010. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek most mit csináljak nagyon rossz hogy már 14 éve szemüveget kell viselnem itt a nyár és még egy napszemüveget sem tudok hordani. Télen is ha bemegyek valahova azonnal bepárásodik ha az eső esik vízes lesz csak a baj van vele és nem bírom.( nem panaszkodni akarok mert tudom, hogy más is van ilyen helyzetben esetleg még rosszabban is de hátha valaki tud valamilyen megoldást)
2010. jún. 15. 18:32
 10/19 anonim ***** válasza:
De most akkor szemtengelyferdülésed van vagy kancsalságod?
2010. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!