Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék, és...

Kontaktlencsét szeretnék, és lenne pár kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

Hát kezdem:

1. Kontaktlencsében lehet strandra járni?(vízbe)

2.Milyen fajták vannak?

3.Mitől függ az árkülönbség?

4.Hová menjek, ha szeretnék kontaktlencsét?

5.Te melyiket ajánlanád nekem?

6.Begyulladhat tőle a szemem? Általában az embereknek nem szokott, ugye?

7.Mennyibe kerülnek ezek?

8.Hol tudom beszerezni?

9.Milyen cuccok kellenek még hozzá?

10.Napszemcsit hordhatok mellette?

11.Sminkelhetek mellette?

12.Nehéz ki-be rakni?

13. A kontaktlencse vagy a szemüveg jobb szerinted?

14. 14 évesen elkezdhetem hordani, szerinted?


2010. ápr. 25. 17:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
Jó a kérdés, engem is érdekelnek a válaszok, pont ugyan ezek érdekelnek!
2010. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindent nem tudok, de amit barátnőmtől megtudtam, azt megválaszolom [neki van, két éve már]:

4. Menj el a szemorvosodhoz és kérj tőle tanácsot.

6. Begyulladhat, ezért optikussal, szemorvossal kell konzultálni, neked mi a legmegfelelőbb. Előfordul, hogy valakinek érzékenyebb a szeme, mint a többieknek, ilyenkor marad a szemüvegviselés. Egy tanáromnak azért szokott begyulladni, mert a szálló krétapor a szeme és a lencse közé szorul, ott begombásodik.

8. Optikusnál.

9. Olyan folyadék, amiben tárolod a kontaktlencsét, ami segíti a behelyezést.

10. Igen, hordhatsz. Sokan ezért választják a kontaktlencsét, hogy hordhassanak napszemüveget. Bár már léteznek fényre sötétülő, UV-szűrős dioptriás szemüvegek is, és nem is rondák.

11. Sminkelhetsz. Ugyanolyan körültekintően, mint máskor, nem használva túl sok festéket. ;)

12. Valaki irtózik a behelyezéstől. Megtanítják, hogyan kell, előbb-utóbb elsajátítható. Ha ügyes vagy, egy-két perc alatt megvan.

13. Ha rövidtávon is elérhető a látásjavítás, fölöslegesnek tartom a kontaktlencsét; nekem ezért volt szemüvegem - olvasószemüveg, távollátás miatt, nem túl gyakran használtam. Szerintem mindkettő jó dolog, találni nagyon divatos szemüvegkereteket is, vékonyított lencsét, szerencsére már nem csak olyan "SZTK-keretes" darabok vannak.

2010. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

nhényra tudok válaszolni.(énis klencsét hordok)

1.lehetni lehet strandra járni, de nem túl jó.a napsütés nem tesz túl jót sem a lencsének sem pedig a szemednek.vízben meg kimosódhat a szemedből.én soha nem hordom strandon v vízes helyen.

2.ha bemész egy optikushoz ott megmondják milyen fajták vannak.Én spec AIR OPTIX havi lencsét használok.

3.az árkülönbség függ attól h napi-heti-havi-éves lencsét veszel, meg a lencse minőségétől is.

4.Én Bp környéki vgayok és Budaörsi Auchanba járok egy Optikus üzletbe(szemüvegeket is árulnak a kontaktlencse mellett és szemvizsgálatot is csinálnak). Ha nem a közelben laksz, biztos találsz bevásárlóközpontokban optikus üzletet, mindenhol van!

5.egyiket sem tudom ajánlani,mert attól függ h neked melyik a kényelmes, nem szúr,stb...

6.ha rendesen tisztítod és nem léped túl a maximális hordhatóságát, akkor semmi baja nemlesz tőle a szemednek. én volt h 1-1,5héttel túlléptem, 2szer is gyulladás lett belőle.SZóval nem érdemes túlhordani.

7.nekem a 3havi adag kb 8000ft.amúgy változó márkától függ.

8.optikusnál.

9.kell hozzá egy tisztítófolyadék, és egy tok.Általában ha megveszed a folyadékot hozzávan csomagolva egy tok is.

10.igen hordhatsz napszemüveget mellette.

11.igen sminkelhetsz is, csak ügyelned kell nehogy a szemedbe mennyen a szemfesték.én úgy csinálom h előbb beteszem a lencsét, és utána sminkelem ki magam, anyum pont fordítva csinálja, előbb sminkel,utána teszi be.amelyik neked jobb ugy csináld!

12.hamár megtanultad nem nehéz,1 másodpercig tart kb.:) nekem csak azért volt nehéz mert pici a szemem és nem tudom olyan hatalmasra kinyitni,egyébként tényleg nem nehéz használni.csak a tisztaságra kell figyelni nagyon!

13.nekem a lencse vált be jobban, a szemüveg zavart.

14.általában 16éves kor alatt nem ajánlják, de csak azért mert lhet h nemfigyelsz annyira a tisztításra,hordási időre,stb... nekem 15évesen lett.

L/18

2010. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kezdésnek milyen időtartamú kontaktlencsét szoktak adni?
2010. ápr. 25. 18:34
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja, és amúgy ti most milyet használtok?:)


(előre is köszi a válaszokat)

2010. ápr. 25. 20:10
 6/11 anonim válasza:

1. Lehet, de nekem kényelmetlen volt, ha belefröccsent a víz a szemembe, tengert meg nem is mertem megkockáztatni a só miatt, bár doki nem ellenezte. Erősebb hullám viszont kiviheti, víz alatt nem nyitnám ki a szemem. De ezeket szemüvegben sem csinálhatod.

2. Több márka van, nincs különbség szerintem. Dokinak kell egyeztetnie, hogy görbület dioptria, stb. úgy egyezzen, hogy van-e gyártó, ami csinál megfelelőt. Nekem jó sokáig böngészte, meg is ijedtem :D

3. Én nem láttam 1-2 ezernél nagyobb árkülönbséget, tudtommal semmi. Nincs olyan, hogy az olcsóbbtól megvakulsz vagy hasonló. Meg úgyis orvos írja fel.

4. Szemorvoshoz.

5. Mármint orvost, vagy márkát? Én a csepeli SZTK-ba megyek mindig, aki épp ott van. Márkából Sauflont használok.

6. Nem. Ha szépen kitisztítod naponta, nem lehet ilyen. Velem sosem történt hasonló.

7. Nekem 3 hónapra 9000, ebben benne van a 3 hónapnyi tisztítófolyadék is és mindegyikhez adnak kis tárolódobozkát, pedig egyet akármeddig használhatsz, ha tisztítod. Akció meg sokszor van, hogy adnak egy tartalék lencsét (ha egyformát használsz) és másodszorra így már van egy teljes párod ingyen, stb.

8. Mi netről rendelünk, de lehet Ofotértben is rendelni.

9. Kis tartódobozka meg folyadék.

10. Persze, ha nem dioptriás.

11. Persze. Én előtte rakom be. Ha rámenne púder a lencsére, ugyanúgy kipislogom, mintha a szemere hullana.

12. Nekem legelőször 1,5 óra volt együtt a be- és kivitel, barátnőmnek is :D Ezt védőnőnek kell felügyelnie, egy ilyen fog neked mindent elmagyarázni, hogy kell brakni, tisztítani, stb. Másodszorra 5 perc volt, egy hét múlva 2 másodperc, teljesen meg lehet szokni. Mások meg szörnyűlködnek, hogy jaj, ők nem bírnák megcsinálni, pedig mindenki megszokná egy héten belül. Tényleg.

13. LENCSE. Szemüveget befújta az eső, meleg terembe lépve bepárásodik, és hülyén áll. Meg szimplán az, hogy ott van egy tárgy ar arcodon. Utáltam.

14. Szerintem el. Én épp 15 éves voltam, amikor elkezdtem, azon szerintem nem múlik.


Orvos alapból 1 hónaposat ír fel, olyat, amit ki kell szedni minden nap. Rákérdeztem olyanra, amiben benne lehet aludni, erre azt mondta, benne aludhatsz az aznapi bugyidban is, de nem teszed. Nem higiénikus, ki kell tisztítani. Az egy napos, 1 hetes arra jó, hogy mondjuk nyári szünet alatt 1 hét nyaralásra nem kell 1 hónaposat elhasználnod, ha amúgy otthon ülsz és szemüveget hordasz.

2010. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Húh nagyon köszönöm!!

És a Csepeli SZTK-ban jó és normális szokott lenni az orvos?

2010. ápr. 25. 20:34
 8/11 anonim válasza:
Néha mogorvák, de nem vészes :D Korrekt mind, csak néha fáradtak.
2010. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem lenne rossz döntés, hogy odamenjek??:D

Vagy menjek inkább Csillagtelepi szemészetre, vagy VisionExperss-be?? :D

2010. ápr. 26. 15:54
 10/11 anonim válasza:
Bolti dolgozók nem írhatnak fel lencsét, mindenképpen orvos kell. Az SZTK-val talán az a baj csak, hogy folyton sokan vannak, 1,5-2 órát kell várni rendszerint délután... Talán megnézhetnéd akkor máshol mi a helyzet.
2010. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!