Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig romolhat a szemem?

Meddig romolhat a szemem?

Figyelt kérdés
Én is rövidlátó vagyok, egészen pontosan 2006. októbere óta hordok szemüveget. A családban senkinek nincs szemüvege, egyik felmenőm között sem volt szemüveges. Kezdtem -0.75-el, majd rá egy évre lett -1.25 és most megint egy fél dioptriát romlott, tehát most -1.75. Mindez 2 év leforgása alatt, igaz olyan munkám volt, hogy számítógép előtt dolgoztam napi 8-9 órát! Megáll majd a romlásban? Mert mindenki azt irta, hogy 20-22 év körül megáll, dehát nekem 19évesen kezdett el romlani...a későbbiek folyamán szeretném megműtetni, csak hát ahhoz kell 2év "tünetmentesség", tehát nem romolhat tovább. Szemésznél voltam ő nem talált rendellenességet, mégis félek, hogy elveszíthetem látásom, ha ilyen gyorsan romlik.
2008. okt. 3. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Az hülyeség, hogy 20-22 éves kor körül megáll... Nekem 14 éves koromban lett egy 0,5-ös, majd 20 éves koromban 2,75-ös (mindkettő), majd 27 évesen -3-as. Azt szokták mondani, hogy ha egyenlően rossz mind a kettő, akkor áll meg. Nekem évekig -2,75-ös volt mindkettő, és mégis tovább romlott.

A szemész nem ajánl műtétet, mivel jó esély van rá ekkora dioptriánál, hogy 40 éves korom körül kinullázódik, és nem lesz szükségem szemüvegre.

Szerintem neked se ajánlanák.

A látás elvesztésétől meg még marha messze állsz.

2008. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én is rövidlátó vagyok. 13évesen kezdtem -0,5 ill sima üveggel. Most 25 vagyok és egyik -3, a másik -1,25. Igaz ebből a 12 évből kb 5-öt nem hordtam a szemüvetet, és most sincs rajtam mindig. Azt olvastam valahol, ha mindig hordod, akkor egy idő után ellustul a szemed, állítólag kell neki, hogy dolgozzon így ez megelőzhető. De nem tudom, hogy ez mennyire igaz!
2008. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem fog megállni a romlásban, csak a sebessége változhat.

És nem véletlenül találták ki az óránkénti 10 perc szünetet.

2008. okt. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy nem áll meg a romlásban? Csak megáll? Ha nem állna meg megvakulnék, vagy szódásüveg jellegű szemüveget hordana sokmindenki..
2008. okt. 3. 17:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A rövidlátók között is óriási különbségek vannak. Én is az vagyok, 9 éves koromtól vagyok szemüveges, nem is látok nélküle. 2,5-össel kezdtem, most -6-osnál tartok. Az orvos nekem azt mondta, kb 18-20 éves koromra beáll és nem fog tovább romlani. Így is lett. 29 vagyok.

Ne izgulj és próbálj meg megbízni az orvosodban! Kérhetsz egy másik szakvéleményt is, ha ennyire bizonytalan vagy!

2008. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó hozzászólónak: igen, beáll. Aztán kb. 40 éves korodtól lassan romlik tovább.


A kérdezőnek: 16 dioptria fölé nem romolhat. Annyi az emberi szem fénytörése.

2008. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is kérdeztem a szemorvosomtól, azt mondta, hogy a genetika határozza meg a szemromlást, teljesen mindegy, hogy mennyit ülsz számítógép/stb. előtt.
2008. okt. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szemész, hogy a szemem folyamatosan romlani fog. Én is ilyenkor arra gondoltam, hogy a végén vak leszek, mert már amikor szemüveges lettem akkor már egy -2,5-ötös szemüveget adtak. Viszont megműteni se akartam a szememet. Ezért elkezdtem olvasni egy könyvet (Dobd el a szemüveged). Ebbe a könyvbe szemtornák vannak amiket, ha csinálunk (elvileg) megjavul a szemünk. Én csinálom a tornát és azóta úgy érzem, hogy javult a szemem. Neked is ajánlom ezt a könyvet. Régi könyv. Lehet, hogy interneten találod csak meg.
2008. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Az előző válaszoló vagyok. Azt írja a könyv, hogy ha hordod a szemüveget akkor csak tovább romlik a szemed. Ha számitógép előtt dolgozol elég venned egy üveges szemüveget.
2008. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nah jó, de ha nem hordom a szemüvegem, akkor nem látok...októberben csináltattam újat, most mindkettő -1,75ös....és már megint érzem, hogy hamarosan ez sem lesz jó, már megint nem olyan jó nagyon távolra :S

Pedig olyan munkát szeretnék, ahova kell a jó szem...Aggódom. Persze tudom, hogy mindig leredukálják, és nem egyből az erősebbet irják fel...Nah de ha ilyen hamar hozzászokik a szemem....

A monitorhoz még az első -0,75ös szemüvegemet használom, ez teljesen jó....De hát mégis élvezetesebb a tv-t is szemüvegben nézni, és az utcán is, hogy lássam a buszok számát....

Én csak remélem, hogy megáll, legalább 1 évig a romlásban, és akkor megműttetném.

2008. dec. 15. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!