Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől romolhat a szemem?

Mitől romolhat a szemem?

Figyelt kérdés
Ez egy elég összetett kérdés, mindjárt magyarázom. Szóval kb 11 éves korom óta romlik a szemem folyamatosan. Elég sokat gépezek (min. napi 2-3 óra, de hétvégén szinte egész nap), bár azt mondják, hogy az LCD monitor nem rontja a szemet. Szóval azt mondják, hogyha megáll a szem romlása, akkor lehet műtetni. De mikor áll meg? Hogy mondják meg hogy na ez most megállt? Vagy ha abbahagynám a gépet akkor lehet hogy megállna és már lehetne műttetni? Egyébként 17 éves vagyok, és jelenleg minusz 3-mas szemüvegem van (tehát távolra nem látok), de most megyek majd szemészetre és tuti kell a 4-es. Most mit tegyek? Egyébként is romlana vagy gép miatt romlik csak? Orvos azt mondta még hogy huszon pár éves koromig fog romlani, dehát akkora már akkor 10-es szemüvegem lesz vagy mi?
2011. ápr. 29. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Genetika. Én egy az egyben a nagyanyám dioptriáit örököltem, meg is voltam ijedve, mert folyamatosan romlott 10 éves korom óta. De szerencsére 22 évesen megállt. Ne aggódj, tényleg meg fog állni!
2011. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Öröklődhet,ha a családból volt már valaki aki nem látott jól,vagy pedig a sok gépezés(főleg CRT-montiornál)következhet be a szemromlás.De ha közelről nézed a TV-t,az is ugyanolyan!
2011. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért próbálj meg tenni ellene.

- Óránként állj fel 10 percre mozogni a gép elôl úgyis :) és akkor nézz távolra, ki az ablakon.

- Szedj vitamint vagy egyél sok vörös-narancs színû zöldséget, gyümölcsöt (répa, áfonya).

- Néha legyél szemüveg nélkül kicsit. Pl, ne azzal olvas, közelre úgyis látsz.

- Ha épp ráérsz (pl. utazás közben vagy órán :)), tornáztasd a szemed, nézzél közelre, majd távolra, jobbra, balra, le, fel, írj le vele kört, nyolcast, végtelent...

Tényleg sokat számítanak ezek.


Nekem általánostól romlott, kb. 18 évesen állt meg, most 31 évesen még mindig -3.5, pedig egyfolytában képernyôzöm, jóval többet, mint gimiben.

2011. máj. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyél sok sárgarépát, A vitamin kell a szemnek.
2011. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten a Bates-módszerre. Ez a kedves

riember (elhúnyt szegény, isten nyugasztalja) rájött hogy a szemorvosok mind ideáig tévednek, és a szemüveg csak rontja a látást. Én ezzel a módszerrel 2 hónap RENDSZERTELEN és ritka gyakorlással fél dioptriát javultam. Volt egy férfi, aki 40 éve hordott szmüveget, és Bates 15 perc alatt meggyógyította. Nem hülyeség. Két lábon járó bizonyíték vagyok rá, hogy működik. A hitetlenkedőknek meg csak annyit mondok: Én a saját szememnek hiszek^^


egy hasonló oldal: szemtorna.hu

2011. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!