Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért romolhat a szemem?

Miért romolhat a szemem?

Figyelt kérdés

amióta több időket töltök el itt (azaz a számítógép előtt)

elkezdett romlani a szemem :( először lett is szemüvegem , de mire megkaptam nem lett tökéletes (lehet azért , hogy erőlködött a szemem ? )

de a másodiknál ugyanaz van ...

lencse:-2,50



monitorom: [link]

lg flatron


A szemüvegbe van valami ami leszűri a monitorből a sugarakat vagy mi és így 'elméletileg' nem károsítja ...


naponta kb: 3-5 órát vagyok itt


TV-t nem szoktam nézni


13/F


2011. jún. 22. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy van szűrő a szemüvegben, sajnos még károsít a monitor, ezt jó, ha tudod. Azért, mert bámulod. Ha nem számítógépezel, a szemed ide-oda jár - ez a természetes neki. Ha a monitort nézed, nincs meg ez a mozgás.


De emellett több lehetőség is van. pl.:

- Mínuszos a szemüveged, ez azt jelenti, hogy a szemizmok hosszabbak a kelleténél. Ez kialakulhatott amiatt, hogy hirtelen megnőttél.

- Sajnos cukorbetegség okoz NAGYON gyors látásromlást, akár napok alatt. Mindenképp meg kéne nézetni, mert vakságot is okoz, ha nem kezelik időben.

- Vissza kell menni a dokihoz, elmondani, hogy nem jó a szemüveg, és megkérni, hogy alaposabban nézze meg, mitől romlik a szemed - ő a szakember, mi csak tippelgetünk.

2011. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A sok monitor előtt töltött idő ronthat a látáson. Próbáld meg lecsökkenteni az időt.

de sok minden mástól is romolhat a látás: családban előforduló cukorbetegség örökölhető. Menj el a háziorvoshoz és csináltass labort.

2011. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ui: ha nem találnak semmit, mégiscsak a monitor lesz a bűnös, és akkor sajnos abba kell hagynod. Nekem is -2,5-ös a szemem, de nekem 20 évesen kezdett romlani, és 14 év alatt lett felesből 2,5-ös. Az igazat megvallva, elég rosszul látok szemüveg nélkül, mindig kell hordanom, ha leveszem, pl. fürdéshez, nagyon bizonytalannak érzem magam - mert homályosan látok.

Szándékosan (monitorral!) tovább rontani a szemed nagy hülyeség lenne. Nekem nincs választásom, mert napi 8 órát kell dolgoznom monitor előtt. Neked még van.

2011. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most lassan 30 vagyok. Ilyen idős koromban én is így voltam. Folyamatosan egyik fél évről a másikra romlott a látásom. Pedig ha kiszámolod, abban az időben még nemigen volt lehetőség a számítógép előtt ülni. Nekem -mint utólag kiderült- a nem megfelelő szemüveg okozta. Hát hiába az orvos is ember, tévedhet bár engem már nemigen segít ki.
2011. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mert lejárt a szemedről a szavatossági idő !!!
2011. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A válaszokból ítélve látom, egyikőtök se érettségizett biológiából/ellógtátok a biológia órát/nem tanították. A korral romlik a szem egészsége, ezt mindenki tudja, de most 13 évesről van szó.


A kérdésre válaszolva:

Folyadékkristályos monitor nem bocsát ki elektronokat, azok nem károsítják a szemet, kivéve, ha elképesztően nagy a fényerő a környezethez képest (akkor se javít a szemüveg - napszemüveggel próbáltad már?).

Aztán tudniillik, hogy a szem távolra nézéskor van nyugalmi helyzetben, a közelre nézéskor megfeszülnek bizonyos izmok, tartós feszülés károsít.


Tehát a megoldások:

-Vedd vissza a fényerőt a gépeden, ha erős

-Ne gépelj éjszaka

-Tarts szünetet óránként mondjuk egy negyedórányit

-Említsd a szemésznek, hogy folyadékkristályos monitorod van


Ja igen, ha továbbra is sokat gépelsz, hidd el, a legkisebb bajod a szemed egészsége lesz.

De helyes, hogy nem nézel tévét. //Tripla "Lájk"//


Üdv.

2011. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!