Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet 14 éves lánynak kontaktl...

Lehet 14 éves lánynak kontaktlencséje?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném ha nem lenne szemüvegem,és lencsét hordhatnék!Mennyi idő alatt lehet megszokni,és kb.mennyibe kerül??(2.75 dioptriás az egyik szemem,a másik 2.25)

Köszönöm szépen a segítséget!


2010. márc. 31. 09:59
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem 14 éves korom óta van kontaktlencsém, úgyhogy lehet neked is! :) Én nagyon hamar megszoktam, kb. 2 hét után már ez volt a "természetes". Az ára változó,bár szerintem 3 havonta 10 ezer forintra biztosan számíthatsz.

2010. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz dokit aki felírja, akkor lehet. Egyébként meg 16 a korhatár.
2010. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!HA még van valakinek valami ötlete,tanácsa,tapasztalata...szívessen veszem!:)
2010. márc. 31. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 15 éves korom óta hordok lencsét. Nekem sokkal jobban bevált, mint a szemüveg. Olyanon van, ami 3 hónapra 15 ezer, kiterjesztett viseletű, azaz egész hónapban bent lehet, még este is.
2010. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,lehet.
2010. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

16 volna a korhatár? Ezt hol hallottad? Csak mert nem annyi; 12-14-től ajánlják, de azt sem azért, mert káros, stb. lenne.

De nincs amúgy különleges korhatára a dolognak, tehát 14 évesen természetesen lehet neked is, menj el egy optikushoz, meg fogja tudni mondani, hogy milyen dioptriájú, görbületű, stb. kell neked. Az internetről sokkal olcsóbb megrendelni, mint pl. az Ofotértben megvenni, tehát ajánlom, hogyonnan vedd, én is úgy szoktam. Meszokni nagyon gyorsan megy, pár nap után már teljesen :)


16/F

2010. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,más is mondta,hogy az INTERNETEN rendeljem meg!!Van esetleg linked ahol meg is tudnám rendelni majd??Köszi a biztatást!Én se hallottam még a 16 éves korhatárról!
2010. márc. 31. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a [link] -ról szoktam rendelni, kihozza a futár házhoz, ott ki kell fizetni, és kész. Ezer forint különbségek vannak a bolti és a netes ár között, és ugyanaz, mint a bolti{tehát nem úgy néz ki, stb, hanem tényleg ugyanaz}. A berakás sem egy nagy dolog, csak bele kell jönni; először lehet, hogy sokáig fog tartani, de harmadjára negyedjére biztos menni fog. Sok szerencsét ;)


16/F, 20:55

2010. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet, a lényeg hogy elég felnőtt legyél már a kezeléséhez, tudod, higiénia meg minden nagyon fontos itt.


1 hét alatt meg lehet szokni ha minden nap berakod és kiveszed. Belejössz hamar. Optikába bemész, megvizsgálnak, elmondod hogy lencsét szeretnél. Megtanítja hogy kell berakni meg kivenni. Elmondd mindent amit tudni kell. Én a 2 hetes próbalencsét meg is kaptam ott rögtön ingyen.

Aztán az első havit hagyd hogy ott rendeljék meg neked, aztán tudni fogod majd hogy legközelebb milyet rendelj a netről. Így a biztos.

Én innen rendelem mindig:

[link]

Gyorsak, olcsók, segítőkészek:)

Nekem havi 5000 ft a lencse.

2010. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget aranyosak vagytok! minden jót!!:D
2010. ápr. 2. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!