Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színes kontaktlencsétől lehet...

Színes kontaktlencsétől lehet valami baja a szememnek?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsétencsét hordok már több mint 5 éve. Rendeltem színes lencséket, és az érdekelne, hogy van-e valami különbség a használatában. Vagy ezek is ugyanolyan lencsék, mint a simák, csak színesek? :D
2016. jan. 12. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem piacos vacak,akkor NEM.
2016. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában gyengébb oxigén áteresztő képességük van, ezért hamar kényelmetlen lesz, nem jó mindennapos használatra, csak alkalmakra. Meg általában elég rondák is, én amiket próbáltam mind mű volt, emberek közé nem mennék olyan szemekkel. Nevetségesnek tűnt. Ja meg elmozog a szemen, emiatt néha még kancsalnak is tűnik az ember. Sima lencsénél ugye ez nem látható, de színesnél nagyon feltűnő tud lenni.
2016. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha túl sokáig használsz színeset akár meg is vakulhatsz
2016. jan. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy cosplayhez rendeltem (jelmez), két napig viseltem úgy, hogy csak éjszakára vettem ki. Alapjáraton szemüveges vagyok, de előtte még sose használtam kontaktlencsét, az első nap csak azt vettem észre, hogy többet pislogok, a második nap végére már eléggé szúrt. Utána párszor még beraktam poénból (piros színű volt, és ha már egy hónapig "jó", akkor kihasználom), pár órát volt a szememben és semmi baj nem volt vele. Saját tapasztalat alapján tehát nem, csak nem szabad egyszerre sokáig hordani.
2016. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, én napi 10-12 órát hordom az enyémet már fél éve van színes (háromhavi lencse amugy), és semmi bajod nem lesz. Talán egy kicsit belóg a látómeződbe, ha olyan típust választasz, de nekem pl babaszem elnevezésű van ami nagyobb mint egy átlagos lencse és minden probléma nélkül kilátok, nem zavar be semmi. Ja és igen jópár okostojás mondja majd h megvakulsz meg h a színes lencsében ha elalszol csak a retináddal együtt tudják kiszedni a szemedből, stb. Ez nem igaz, komolyan, én utánajártam mindennek, többek között annak is h a megkérdezett optikák 90%a lebeszél a színes lencséről mert náluk nem kapni:DD a maradék 10% meg csilliós áron árulja....szval a webshop a legjobb a döntés gondolom onan rendelted. És igen ugyanolyan lencsék, ha kárt tenne a szemedben akkor nem forgalmazhatnák :D
2016. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!