Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fájhat a szemgolyóm a kontaktl...

Fájhat a szemgolyóm a kontaktlencsétől?

Figyelt kérdés
Napi kétszer teszem be 1,5-1,5 órára, amíg elmegyek itthonról. -1,25-ös mindkettő. Tisztán tartom, mindkétszer leöblítem tisztított vízzel, majd a sterilizáló folyadékkal is. Mégis úgy sajognak a szemeim, mint amikor fáradtak, vagy lázas vagyok. Lehet ettől?
2008. szept. 16. 16:08
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Értem a kérdés feltevőjét, de hidd el, más amikor arcotmosol, uszodába jársz vagy csak simán megy a szemedbe víz, és más az, amikor egy kontaktlencse, aminek megvan a maga állaga és használati igénye érintkezik RO vagy más vízzel. A kontaktlencséhez kapott speciális folyadék (nekem soft lencsém van, ahhoz ez igaz) egyrészt tárolófolyadék, tehát ebben tudod tárolni esténként, másrészt tisztító folyadék is, mivel például a szemedről, amikor leveszed a lencsét, már eleve fehérje is kicsapódik... azt pedig a folyadék lemossa, de gondolj bele mi történik, ha te vízzel is lemosod... hasonló ahhoz, mintha egy kézkrémet próbálnál vizes kézre felvinni, csak úgy nem szívódik be.


Amúgy, az első fél/egy év után úgyis kitapasztalod majd mire kell odafigyelni és mi az ami semmi gondot nem okoz számodra, hiszen biztos egyéne válogatja. :-)


Remélem tudtam segíteni.

2008. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Neked is köszönöm a választ. :) Azóta már nem használok vizet, csak a folyadékot, azt is másfajtát, mert az eddigi valahogy csípett, kellemetlen volt, miután a folyadékból kivéve a lencse a szememhez ért. Ez olcsóbb, mégis jobb. :) És a szemem is kezdi megszokni a naponta többszöri procedúrát. :)
2008. okt. 8. 09:44
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

TE HÜLYE VAGY????????


A VIZET IDD, A KONTAKTLENCSÉT MEG SPEC TISZTÍTÓ FOLYADÉKKAL TISZTÍTSD!!!!!

2009. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a kedves és hasznos választ! ;)
2009. jan. 14. 11:43
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs!:D

De ledöbbentem, ilyen nagy butaságot...!!!

Ezt ne csináld!

Ha egy szemorvos hallaná ezt, rögtön szélütést kapna!:D

2009. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez egy régi kérdés, és azóta (amint a kommentjeimből is olvashattad), szót fogadtam a nálam okosabbaknak. :) Üdv!
2009. jan. 24. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!