Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fájhat a szemgolyóm a kontaktl...

Fájhat a szemgolyóm a kontaktlencsétől?

Figyelt kérdés
Napi kétszer teszem be 1,5-1,5 órára, amíg elmegyek itthonról. -1,25-ös mindkettő. Tisztán tartom, mindkétszer leöblítem tisztított vízzel, majd a sterilizáló folyadékkal is. Mégis úgy sajognak a szemeim, mint amikor fáradtak, vagy lázas vagyok. Lehet ettől?
2008. szept. 16. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet hogy a lencsétől van, nekem is szokott ilyen lenni néha, bár én 10-12 órát hordom havonta 15 napot kb. Használj műkönnyet vagy valami szemnedvesítő cseppet(visine, vagy ilyesmi). Az segít majd.
2008. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A Visine anno tényleg jó volt. Majd megkérdem a patikában, mit használhatok, mert kismama vagyok.
2008. szept. 16. 16:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hé mi ez h tisztított víz?:O ugye nem tisztított csapvízre gondolsz? mert ha igen akkor azt felejtsd el de sürgősen,mert vagsághoz vezethet.

Légyszi írj vissza h megnyugodjak h nem azt használsz.

(1lencsés)

2008. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, RO-víz. Miért okoz vakságot a tisztított csapvíz?
2008. szept. 17. 09:08
 5/16 anonim válasza:

Én sem értem, hogy miért kell tisztított vizet használni?

Azért van a kontaktlencse mosó folyadék, hogy az végezze el a tisztítási munkákat, a fertőtlenítést, stb.

Nem kell ez mellett semmi mást használni!!!

2008. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem azzal tisztítom, hanem csak leöblítem vele, mert általában mindig tele van a szemem mindenféle szösszel. Utána tisztítom a folyadékkal. Egyébként a csapból tisztított víz folyik, most mit csináljak? :)
2008. szept. 18. 12:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szabad vizet használni a tisztításhoz, mert tényleg meg is vakulhatsz tőle a legrosszabb esetben, hiába tisztított víz. Lehet venni aránylag olcsón tisztító folyadékot, azzal is meg lehet mosni, úgy hogy priccolod rá a folyadékot a tenyeredben, majd utána a kisujjad ujjbegyével megdörzsölgeted, és utána belerakod a folyadékba, vagy felhelyezed. Az is lehet, hogy a szemed nincs hozzászokva, amikor először lett az enyém berakva, első 2-3 irtózatosan fájt a szemem, de utána semmit se éreztem, csak ha fáradt volt a szemem, de akkor érthető.
2008. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Még jó, hogy az uszodába járók nem vakulnak meg, ha a szemükbe megy a víz...
2008. szept. 20. 11:04
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
az más, az uszodába járók nem a kontaktlencséjüket áztatják a klóros csapvízben... ha te vízzel mosod le, egész nap a szemedet éri a víz...és a benne lévő anyagok
2008. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy RO-vízzel (fordított ozmózis elven tisztított víz) öblítem, és ebben semmi nincs, nem hogy klór. De akkor nem használok vizet, csak a folyadékot.
2008. szept. 24. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!