Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsétől vörös a szemem?

Kontaktlencsétől vörös a szemem?

Figyelt kérdés
Fél éve hordok lencsét kb,és mostanában estére mindig nagyon fura lesz a szemem.Erős rózsaszín szinte az egész szemfehérje.Kiveszem a lencsét,cseppentek bele piros Visint,akkor reggelre megint tiszta,de ha beteszem a lencsét,este megint csúnya.Orvos azt mondta,ha maga a lencse nem irritálja,akkor nincs baj,de szerintem nem jó ez így!Tud valaki valamit erről a gondról?
2011. máj. 20. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem írtál e-mailt.

Fél év nem nagy idő, valójában még mindig szokik hozzá a szemed. Én 9 éve használom azt a márkát.

Szerintem, amiért ez lehet az az, hogy szárazabb a szemed az átlagnál. Emiatt irritálja a lencse a szemedet. Vagy műkönnyes folyadékot kellene venned, vagy pedig lehet kapni szintén B&L-nek műkönnyet, egyet-egyet csepegtetsz napközben a szemedbe és felfrissül. Jön a nyár, ez csak fokozódni fog, rádob még erre a mostani allergia szezon. Lehet, hogy nem érzed magadat allergiásnak, de azért a lencse alá igen sok vacak bemegy, értem ezalatt a polleneket. Erre is szintúgy jó a műkönny, felfrissíti a szemed. Azt hiszem egy éve vehettem 900 forintért ofotért optikában, tehát nem egy nagy összeg.

Én Visint abszolút nem használnék a helyedben. Mivel nem lencsével találkozik közvetlen, ezért azon nem csapódik ki fehérje és egyéb finomságok, tehát kárt nem tesz benne, a nagyobb gond inkább az, hogy ezek a szerek a kötőhártya ereit szűkítik össze, ezáltal nincs vérbőség, ami szintén a kötőhártya irritációját okozza és bepirosodik a szemed.

Próbáld meg, hogy gyógyszertárban kb 200,- Ft-ért lehet venni ricinus olajat. Este lefekvés előtt, nem közvetlen szemgolyóra, csak a szemhéjadat bekened vele, szempillák tövében is (az ujjadra raksz belőle), másnap reggel pedig lemosod. Csökkenti a gyulladást és még kötőhártya gyulladást is megakadályozza. Mert ugye a lencsések körében ez elég gyakori jelenség :) Bár hozzáteszem nekem a 9 év alatt kb. kétszer volt.

Gondoltam volna még arra, hogy "szorítja" a szemedet a görbület mérete miatt, de ha az orvos azt mondja, nincs gond vele, lehetséges, hogy nem ez a baj.

Mindenesetre, ha problémád a fent említett módszerek után is fennáll, kipróbálnék más típust. Ezzel én is így voltam, nyolc fajtát próbáltattak ki, mire megtaláltam a nekem megfelelőt, azóta ez van és nagyon jó. Neked lehet, hogy nem bírja a szemed.

Ha van további kérdésed, nyugodtan tedd fel itt, még visszanézek, vagy e-mailt is írhatsz az előző módon.

Szia! =)

2011. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Van műkönnyem,vettem azt is a lencse mellé.Használni fogom ezután,ugyanis én azt hittem ,azt érezni lehet amikor ki van száradva,de úgy látszik nem,ezért nem is cseppentettem sűrűn.A műkönnyhöz nem tud nagyon hozzászokni a szem?Nehogy utána már ne is létezzek nélküle!Különben kégkondis helyen dolgozom/teszkó gazdaságos/és ott állandóan megy.Ma reggelre megint nagyon bedagadt,meg beszáradt.Ma nem is fogom berakni,viselem a szemcsit,csak az meg nyomja az orrom.Különben biztos,hogy nem a márkával van baj,mert előtte más volt,pont ezért váltottam,de a gond megmaradt. Még olajat veszek hétfőn,azt még kipróbálom!Mégegyszer köszönöm a tanácsokat!H.
2011. máj. 21. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem tud hozzászokni a szemed =)

Igen, akkor viszont elég valószínű, hogy a légkondi miatt. Eleve szárítja az emberek nyálkahártyáját, a szemedet meg végképp. Remélem az olaj segít =)

2011. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így kezdtem, azt hittem, hogy csak a lencsétől van, de miután nem akart elmúlni a dolog, elmentem a szemészetre, ahol kiderült, hogy van egy kis szaruhártya-gyulladásom. Nem komoly, de ha nem akartam, hogy rosszabb legyen, nem hordhattam egy hétig a lencsét és közben cseppentenem kellett.

Szóval, jobban tenné, ha te is megnézetnéd :)

2011. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!